Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf11 lutego 202110:14

Napromieniowana paczka nie wjechała do Polski

Napromieniowana paczka nie wjechała do Polski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

4 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach nie zezwolili na wjazd do naszego kraju przesyłki.

Pracownicy Straży Ochrony Lotniska w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, poinformowali funkcjonariuszy Straży Granicznej o przesyłce, która wzbudziła stacjonarną bramkę radiometryczną. Według dokumentów w paczce znajdowała się biżuteria z naturalnymi minerałami i miała ona trafić do Polski.

Funkcjonariusz Straży Granicznej poddał ją szczegółowej kontroli radiometrycznej za pomocą ręcznego urządzenia do kontroli promieniowania, które wykazało niemal 23-krotne przekroczenie tła promieniowania jonizującego. Po konsultacji z Dyżurnym Państwowej Agencji Atomistyki nie zezwolono na wjazd przesyłki do naszego kraju. Ponadto na koszt przewoźnika odesłano paczkę celem jej utylizacji.

Jednym z ustawowych zadań Straży Granicznej jest zapobieganie transportowaniu, bez zezwolenia wymaganego w myśl odrębnych przepisów, przez granicę państwową odpadów, szkodliwych substancji chemicznych oraz materiałów jądrowych i promieniotwórczych.

Funkcjonariusze SG cyklicznie uczestniczą w szkoleniach specjalistycznych z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej.

Autor: ŚlOSG, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 grudnia 202513:37

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA]

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com/gpointstudio
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:14

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności4 grudnia 202511:44

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy, fot. screen Google Maps
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:29

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności4 grudnia 202513:26

Podziel się smakiem świąt – konkurs na najsmaczniejszy świąteczny przysmak w Wodzisławiu Śląskim

Podziel się smakiem świąt – konkurs na najsmaczniejszy świąteczny przysmak w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:03

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Kultura i Edukacja4 grudnia 202511:20

XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Cantemus rozstrzygnięty

XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Cantemus rozstrzygnięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności5 grudnia 202515:02

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego?

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. freepik.com/teksomolika
Aktualności4 grudnia 202511:10

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności4 grudnia 202511:36

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.