Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf6 kwietnia 202108:54

Jak wyglądała świąteczna służba śląskich terytorialsów?

Jak wyglądała świąteczna służba śląskich terytorialsów? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Święta nie zwalniają z niesienia pomocy i służby, szczególnie w tak trudnym czasie jak pandemia. Blisko 300 śląskich terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych działa przez całe Święta Wielkanocne wspierając mieszkańców regionu.

Żołnierze działają w szpitalach w tym w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przewożą butle z tlenem oraz sprzęt medyczny, wykonują wymazy oraz wspierają kombatantów, osoby starsze i samotne by w czasie świąt dać im nadzieję i nie zostawić samych.

Jak co roku żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w akcji Fundacji Wolne Miejsce „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”. Najpierw trzy dni wraz z innymi wolontariuszami spędzili w kuchni i przy pakowaniu paczek pomagając tym samym w przygotowaniu największego śniadania w naszym regionie. Z uwagi na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, zamiast wspólnego świętowania, pokarmy wielkanocne w niedzielny poranek rozwieźli do potrzebujących.

- W takich chwilach, gdy pomagamy innym widać tak naprawdę sens świąt, nie wyobrażam sobie spędzić ich inaczej gdy tyle osób wokół potrzebuje wsparcia – mówi st. szer. Anna Bargiel z 13 ŚBOT.

Jak przyznaje dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas, żołnierze na każdym kroku pokazują jak ważna jest dla nich troska 
o mieszkańców naszego regionu.

- Większość z nas święta spędza z rodzinami przy wspólnym stole, tymczasem wielu terytorialsów postanowiło, że ten czas spędzą na służbie. Wszyscy oni są ochotnikami i sami zgłaszają się do pomocy w regionie. Choć mają pracę, rodziny to potrafią w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas by wspierać innych. To sprawia, że są wyjątkowi i niezwykli – podkreśla płk Białas.

Żołnierze 13 ŚBOT wspierają województwa śląskie i opolskie w walce z pandemią nieprzerwanie od ponad roku. 

Autor: 13 ŚBOT, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności15 września 202510:26

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO]

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 13 września, Wodzisław Śląski tętnił życiem dzięki DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta i okolic w przestrzeni plenerowej, oferując bogaty program warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

red., fot. Agnieszka Trzeciok, Agnieszka Maciejewska
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja15 września 202511:10

Spektakl Pinokio ponownie w WCK

Spektakl Pinokio ponownie w WCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.