Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf24 września 202111:05

Hack Heroes. Ruszyła VI edycja konkursu dla programistów

Hack Heroes. Ruszyła VI edycja konkursu dla programistów - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Ruszyła VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Hack Heroes, realizowanego przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE. Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne.

- To już 6 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja uczestników tego wydarzenia, w zeszłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora Konkursu.

To pierwszy i jedyny tego typu konkurs dla uczniów szkół średnich w Polsce, od pierwszych edycji objęty był patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerami medialnymi Hack Heroes są: Magazyn Programista, Dziennik Zachodni oraz NaszeMiasto.pl. Co roku młodzież z całego kraju zwiększa swe kompetencje cyfrowe i styka się z rozwiązywaniem problemów społecznych. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na uczniów czekają atrakcyjne nagrody. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł. Podobnie jak w ubiegłym roku przewidziano także bony prezentowe dla nauczycieli prowadzących nagrodzone zespoły.

Dodatkowo w tym roku Fundacja Media 3.0 zorganizowała minihackathon, który będzie “rozgrzewką” przed głównym konkursem. Minihackathon Nowa Akademia to konkurs, którego partnerem jest firma HP oraz AB S.A. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września. Sam konkurs odbędzie się 1-8 października. Dla zwycięskiej drużyny czekają niezwykłe nagrody, bo aż 3 gamingowe laptopy o łącznej wartości 12 tys. zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu nowaakademia.org, na której można także znaleźć innowacyjne bezpłatne kursy udostępnione wraz ze scenariuszami lekcji.

Na czym polega hackathon online? - Zespoły mogą liczyć do 5 osób w przypadku Hack Heroes oraz 3 osób w przypadku minihackathonu. Po podaniu tematu hackathonu, młodzież rozpoczyna prace nad aplikacjami. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł - wyjaśnia Łukasz Żyła.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 kwietnia 202612:23

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO]

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Sport12 kwietnia 202623:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia13 kwietnia 202610:51

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie

Mammobusy w powiecie wodzisławskim. Sprawdź, gdzie i kiedy zrobić bezpłatne badanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 kwietnia 202610:43

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice

Stadion Aleja szykuje się na sezon. Zmiany, które zauważą wszyscy kibice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202611:22

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Pszów Od Nowa - Pszowski Komitet Referendalny
Aktualności13 kwietnia 202613:21

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Kolizja na skrzyżowaniu w Pszowie. Jedna osoba trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red, źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja13 kwietnia 202610:56

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO]

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W dniach 10 i 11 kwietnia 2026 roku Wodzisław Śląski po raz trzeci stał się jednym z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie Polski. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiej konferencji WNET – „Zacznijmy od edukacji!”, która przyciągnęła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz ekspertów z całego kraju.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202613:47

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników

Zielone dane dla miasta. Trwa ankieta dla właścicieli kompostowników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Aktualności13 kwietnia 202614:49

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów

Empatia i profesjonalizm w służbie. Doceniono pracę pszowskich policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.