Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf8 lutego 202320:25

Zawodowy debiut w wodzisławskiej komendzie

Zawodowy debiut w wodzisławskiej komendzie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyły się praktyki uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego. Zajęcia były częścią projektu prowadzonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim „Zawodowy debiut". Celem praktyk było zapoznanie uczniów z tajnikami służby w Policji.

W ubiegłym tygodniu grupa ośmiorga uczniów szkół ponadpodstawowych wzięła udział w projekcie „Zawodowy debiut", który był szansą, aby przekonać się, jak wygląda służba w Policji. 

Pierwszy dzień rozpoczął się od przywitania uczniów przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim nadkom. Adama Marekwicę. Następnie praktykanci z zaciekawieniem wysłuchali wykładu na temat historii służby w Policji. Kolejnym etapem było zwiedzanie budynku komendy oraz zapoznanie się z wymogami, które należy spełnić, aby stać się policjantem. 

W drugim dniu praktyk uczniowie poznali wyposażenie policjanta, nauczyli się podstaw obsługi broni oraz mieli okazję zapoznać się z pracą dzielnicowego. 

Kolejny dzień rozpoczął się od tematu dotyczącego pracy zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Ciekawość wzbudziły szczególnie warsztaty medialne, podczas których, praktykanci wcielali się w rolę oficera prasowego i nagrywali się przed kamerą. 

Dzień trzeci zakończył się ćwiczeniami z policjantami pełniącymi obowiązki oskarżycieli publicznych. 

Czwarty dzień był typowo kryminalny, uczniowie poznali specyfikę pracy technika kryminalistyki, funkcjonariusza operacyjnego i dochodzeniowo-śledczego. Do zajęć praktycznych w tym dniu należało zabezpieczenie śladów kryminalistycznych, pobranie odcisków palców a na końcu przesłuchanie świadka przestępstwa. 

Ostatni dzień praktykanci spędzili z policjantami ruchu drogowego, którzy aktywnie zaangażowali młodzież w oględziny miejsca wypadku drogowego oraz prezentację sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. 

Na zakończenie praktyk Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Sebastian Parma podziękował w imieniu Komendanta Powiatowego Policji za zaangażowanie oraz wzorowe zachowanie podczas projektu.

A co sądzili o praktykach sami uczniowie? 

"Przez ten tydzień poznałem zadania różnych działów Policji takich, jak praca dzielnicowego, praca policjantów do spraw wykroczeń, zadania Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich. Wiele dowiedziałem się też na temat pionu kryminalnego i techniki kryminalistyki oraz pracy w prewencji. Ostatniego dnia poznałem pracę Wydziału Ruchu Drogowego i to właśnie ten wydział najbardziej mnie zaciekawił. Oprócz wykładów i opowiadań policjantów, mieliśmy też ćwiczenia praktyczne, które były bardzo ciekawe, a każde z nich opierały się o wcześniejsze wykłady. Dzięki przeprowadzonym praktykom mogłem dowiedzieć się, jak wygląda praca policjantów oraz czy warto się przyjąć do służby w Policji w przyszłości. Uważam, że takie praktyki są potrzebne ze względu na to, że można sprawdzić się czy ta praca jest dla nas i czy na pewno jest to coś, co chcemy robić w życiu." - Kacper.

"Praktyki w Policji były świetnie zorganizowane. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat m.in. aspektów dotyczących historii Policji oraz wymagań dotyczących przyjęcia do Policji. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania. Dzięki tym praktykom, mogłam zobaczyć, czym zajmują się różne wydziały i jaka praca w przyszłości by mi odpowiadała." - Kinga.

"Dzięki przeprowadzonym praktykom dowiedziałam się, czy warto podjąć decyzję o przyjęciu się w przyszłości do służby w Policji. Uważam, że takie praktyki są przydatne i wartościowe. Dzięki nim można spróbować swoich sił w wybranym zawodzie i przekonać się, czy to właśnie z nim chcemy wiązać swoją przyszłość. Dziękuję, że dzięki programowi ,,Zawodowy debiut", mogłam uczestniczyć w takich praktykach." - Roksana.

Autor: KPP, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202412:20

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach

Mundurowi z Gorzyc na pikniku w Czyżowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202413:00

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej   - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202420:03

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód

11-letni rowerzysta wjechał wprost pod samochód - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności22 maja 202412:38

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO]

Pomagają, chronią i... spełniają marzenia. Urodzinowa niespodzianka dla Mai [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Rodzice Mai, z okazji jej 7. urodzin zorganizowali spotkanie z policjantami wodzisławskiej komendy. Maja, której marzeniem jest zostać policjantką, wczoraj odwiedziła wodzisławską komendę. Radości i uśmiechu na twarzy dziewczynki nie było końca.

KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 maja 202419:31

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki

Ponad tysiąc zarzutów dla psychoterapeutki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.