Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf26 kwietnia 202310:28

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej WEWNĄTRZ

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej WEWNĄTRZ - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W czwartek, 27 kwietnia o godz. 17:30 w Fundacji Elektrowni Rybnik odbędzie się wernisaż wystawy WEWNĄTRZ. Fotografie autorstwa Katarzyny Kruk ukazują życie codzienne wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Projekt fotograficzny „Wewnątrz” realizowany był od 2021 r. w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu. Fotografie z cyklu ukazują życie codzienne jego wychowanków. Czas spędzony w placówce umożliwił autorce przygotowanie projektu, w którym ważną rolę odgrywa nie tylko przekaz wizualny. Fotografia dokumentalna łączy się z twórczością bohaterów zdjęć. Równie istotne znaczenie dla projektu odgrywają spotkania młodzieży szkolnej z wychowankami i wychowawcami zakładu, psychologami czy terapeutami, promujące profilaktykę społeczną.

Katarzyna Kruk mieszka i tworzy w Rybniku na Górnym Śląsku. Dokumentuje życie codzienne mieszkańców śląskich dzielnic poprzemysłowych. W ostatnich latach pracowała nad projektem fotograficznym z długoosadzonymi w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu, a od 2021 z wychowankami Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Mówi o sobie: fotograf dokumentalny i portrecistka. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, studentką Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Laureatka i finalistka wielu konkursów, m.in. Rybnickiego Festiwalu Fotografii, Konkursu Fotografii Teatralnej, Śląskiej Fotografii Prasowej, Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej DZIECKO, Oznaki Pracy, pix.house i Jastrzębskiej Szkoły Dokumentu. Prace artystki prezentowane były m.in. na Fotofestiwalu w Łodzi, Opolskim Festiwalu Fotografii, Krakow Photo Fringe, w Domu Sztuki Oko w Opawie czy Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz w licznych publikacjach.

Czwartek, 27 kwietnia, godz. 17:30, Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43, wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 14 maja.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu https://fb.me/e/18rNhVJSY

Projekt powstał we współpracy z należącą do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacją Elektrowni Rybnik, Institutu Tvůrčí Fotografie w Opawie oraz Ilford Photo Polska.

aaa.[13]

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.