Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf1 czerwca 202317:13

Wykorzystywał pracowników – nie ujdzie mu to płazem

Wykorzystywał pracowników – nie ujdzie mu to płazem   - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W maju br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu zakończyli postępowanie karne przeciw nieuczciwemu pracodawcy, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Południe.
 

Sprawa miała swój początek w grudniu ubiegłego roku, kiedy to przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu został zatrzymany obywatel Ukrainy, który posiadał przy sobie podrobione zezwolenie na pracę.
 
W toku prowadzonych czynności okazało się, że obywatel Ukrainy otrzymał zezwolenie na pracę od swojego pracodawcy, który zapewniał go, iż jest to dokument oryginalny. Badając okoliczności sprawy sosnowieccy mundurowi ustalili, iż mężczyzna zatrudniał trzech obywateli Ukrainy, których wprowadzał w błąd co do legalności ich zatrudnienia, a także uporczywie naruszał przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych w ten sposób, że wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie zgłaszał jako płatnik składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wymaganych danych, mających wpływ na prawo do świadczeń pracowników. Tym samym naruszył normy prawne określone w art. 219 oraz art. 2018 § 1a Kodeksu Karnego.

Przedsiębiorca z Sosnowca usłyszał zarzut naruszenia praw pracowniczych oraz podrobienia i posłużenia się jako autentycznym dokumentem w postaci zezwolenia na pracę dla cudzoziemca.

Równolegle do postępowania karnego wobec pracodawcy prowadzono sprawę o wykroczenie polegające na powierzaniu pracy cudzoziemcowi wbrew przepisom.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

 

Autor: Śląski Oddział Straży Granicznej, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lutego 202600:27

Radlin: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Mariackiej

Radlin: Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Mariackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności2 lutego 202612:52

Powiat wodzisławski: Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego

Powiat wodzisławski: Kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 12 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Sport1 lutego 202620:03

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO]

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W niedzielne popołudnie, 1 lutego, hala OSiR w Raciborzu była areną derbowego starcia w ramach II ligi koszykówki kobiet. RKK AZS Racibórz podejmował ŻKK Olimpię Wodzisław Śląski. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i zwrotów akcji, a jego przebieg potwierdził, jak nieprzewidywalna potrafi być rywalizacja na tym poziomie rozgrywkowym.

(greh)
Reklama
Reklama
Telegraf2 lutego 202615:10

Najpierw żona, potem mąż

Najpierw żona, potem mąż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Reklama
Sport2 lutego 202612:28

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport2 lutego 202611:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności2 lutego 202613:02

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202611:57

Dzień Otwarty Branżowego Centrum Umiejętności w Pszowie – odkryj świat nowoczesnej motoryzacji

Dzień Otwarty Branżowego Centrum Umiejętności w Pszowie – odkryj świat nowoczesnej motoryzacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport3 lutego 202611:34

Amatorski Turniej Siatkówki w Wodzisławiu Śląskim. Sportowa rywalizacja otwarta dla mieszkańców

Amatorski Turniej Siatkówki w Wodzisławiu Śląskim. Sportowa rywalizacja otwarta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.