Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf24 sierpnia 202321:31

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia

Największy koncert Andrei Bocellego w Polsce. Trwają przygotowania do wydarzenia - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Na legendarnym Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi nie mniej legendarny Andrea Bocelli. Od tego spektakularnego wydarzenia dzielą nas już dosłownie godziny. Będzie to pierwszy tak duży koncert muzyki klasycznej na tej sportowej arenie w sercu Śląska, a także największy biletowany występ włoskiego tenora w naszym kraju.

Ostatnie wejściówki dostępne są na www.biletserwis.pl

Stadion Śląski w Chorzowie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren sportowych w naszym kraju, miejscem będącym szczególnie istotnym symbolem regionu. Po wieloletniej przebudowie, na nowo otwarty w październiku 2017 roku, stał się największym stadionem w Polsce, mogącym pomieścić widownię koncertową w liczbie 85.000 osób! To także narodowa arena lekkoatletyczna. Andrea Bocelli wpisuje się idealnie swoją postacią w legendę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To tutaj właśnie swoje największe sukcesy odnosiła przed laty polska reprezentacja piłki nożnej. Występowały takie sławy jak: Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses. Włoski tenor swoim koncertem w tym miejscu już w najbliższą sobotę z pewnością zapisze się w historii stadionu jako jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki i na zawsze stanie się legendą tego miejsca. Co ciekawe mimo tak długiej i bogatej historii Stadionu Śląskiego w Chorzowie, występ Andrei Bocellego będzie dopiero pierwszym koncertem klasycznym na tym obiekcie!

Scena na płycie stadionu już stoi – budowana była od zeszłego piątku, a ponad 10 tysięcy krzesełek właśnie jest ustawianych. Zainstalowanych zostanie także około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie. Dogłośnione zostaną pola bliskie i średnie przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro są najwyższej klasy, takich marek jak Schoeps, AKG czy DPA w ilości przekraczającej 100 sztuk.

Wszystko wskazuje na to, że chorzowski stadion będzie zapełniony publicznością z całej Polski. Do tej pory największym biletowanym występem Andrei Bocellego w naszym kraju był ubiegłoroczny warszawski występ artysty na PGE Narodowym. Od soboty palmę pierwszeństwa w tej klasyfikacji przejmie Stadion Śląski. – Warto dodać, że do Andrei Bocellego należy także spektakularne osiągnięcie w postaci trzeciego co do wielkości niebiletowanego koncertu w historii Polski. Na Wałach Chrobrego w Szczecinie w 2017 roku występ włoskiego tenora obserwowało ponad 200 tysięcy osób! – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.

– Przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Stadion Śląski będzie w sobotę gotowy na przyjęcie publiczności i pobicie rekordu frekwencji jeśli chodzi o biletowane koncerty Andrei Bocellego w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników muzyki do Kotła Czarownic! Przeżyjmy tu wspólnie koncert tego absolutnie legendarnego włoskiego tenora – dodaje Rafał Byrczek, Prezes Stadionu Śląskiego.

Początek koncertu o godzinie 20:00. Bramy stadionu otwarte będą już dwie godziny wcześniej. Maestro pojawi się na scenie w towarzystwie dyrygenta Carla Berniniego, a także Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Gośćmi specjalnymi włoskiego tenora będą: Maria Aleida – artystka operowa, Ilaria della Bidia – wokalistka pop oraz Andrea Griminelli – flecista. Wystąpi także para tancerzy: Angelica Gismondo i  Tommaso Stanzani.

Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM. Ostatnie bilety w sprzedaży na www.biletserwis.pl

Autor: STADION ŚLĄSKI Sp z o.o. /źródło: Prestige MJM/, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202613:20

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO]

55 lat historii i pasji. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim świętowało jubileusz z rozmachem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim obchodziło jubileusz 55-lecia swojej działalności. Uroczystości połączone z Nocą Muzeów przyciągnęły licznych mieszkańców i gości, którzy mogli uczestniczyć w koncertach, pokazach rekonstruktorów, wykładzie historycznym oraz zwiedzić jubileuszową wystawę prezentującą dorobek placówki.

red., fot. Agnieszka Maciejewska/UM
Reklama
Biznes18 maja 202611:20

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO]

Liderzy przedsiębiorczości uhonorowani. Te firmy wyznaczają kierunek rozwoju regionu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dziesięć firm działających na terenie powiatu wodzisławskiego odebrało prestiżowe tytuły „Lidera Przedsiębiorczości 2025”. Podczas uroczystej gali doceniono przedsiębiorców, którzy nie tylko rozwijają swoje firmy i inwestują w nowoczesne rozwiązania, ale również aktywnie angażują się w życie społeczne oraz wspierają rozwój lokalnej gospodarki.

red., fot. Franciszek Brzoza
Sport17 maja 202622:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności18 maja 202614:28

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego na kursie aspiranckim

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego na kursie aspiranckim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KWP Katowice
Reklama
Aktualności18 maja 202613:07

Wodzisław Śląski uruchamia program rehabilitacji dzieci i młodzieży. Rusza konkurs ofert

Wodzisław Śląski uruchamia program rehabilitacji dzieci i młodzieży. Rusza konkurs ofert - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pexels.com/Danik Prihodko
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.