Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf14 czerwca 202410:37

Komunikacja lokalna. Szykują się poważne zmiany w Pawłowicach

Komunikacja lokalna. Szykują się poważne zmiany w Pawłowicach  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Mieszkańcy zdecydują, jak będzie wyglądał nowy rozkład jazdy.

Po gruntownych zmianach rozkładu jazdy w kilkunastu miejscowościach należących do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego przyszedł czas na bezpłatną komunikację lokalną w Pawłowicach. Na wniosek władz gminy ruszy procedura związana z dostosowaniem linii do aktualnych potrzeb. W optymalizacji rozkładu jazdy kluczowy będzie udział pasażerów korzystających z komunikacji w Pawłowicach, a także dokładna analiza przepływu pasażerów, co mają ułatwić nowoczesne bramki zliczające podróżnych, które pojawią się w autobusach MZK już w lipcu.

Przyjmowanie propozycji do 15 lipca

Propozycje i wnioski mieszkańcy będą mogli zgłaszać już od 15 czerwca. Przez miesiąc mogą je wysyłać na adres mzk.pok@mzkjastrzebie.com lub przynosić osobiście do biura Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Przemysłowej 1. Ważne jest uzasadnienie proponowanych zmian, tak aby dotyczyły one konkretnej grupy osób. W ramach komunikacji zbiorowej nie jest możliwe spełnienie wszystkich propozycji, szczególnie tych dotyczących pojedynczych osób.

W sierpniu nowy rozkład jazdy

W lipcu pracownicy MZK będą mieli kolejny miesiąc na analizę dokumentów i przełożenie oczekiwań pasażerów na nowy rozkład jazdy. W drugiej połowie sierpnia gotowe propozycje zostaną opublikowane na stronie internetowej mzkjastrzebie.com i wejdą w życie od września. Nie oznacza to, że procedura zostanie zakończona. Początek nowego roku szkolnego będzie czasem na dostosowanie rozkładu jazdy do harmonogramu zajęć szkolnych. Wrześniowa korekta potrwa dwa tygodnie. – Tak poważna zmiana rozkładu jazdy wymaga czasu i dokładnej analizy potrzeb mieszkańców. Zakładamy, że korekty i zmiany zakończą się w październiku. Wówczas będzie obowiązywał stały rozkład jazdy spełniający oczekiwania miejscowych pasażerów – podsumowuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju.

aaa.[2]

Autor: MZK Jastrzębie-Zdrój, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.