Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf26 lipca 202413:31

Tour de Pologne Junior – inspiracja dla młodych adeptów kolarstwa. Ruszają zapisy!

Tour de Pologne Junior – inspiracja dla młodych adeptów kolarstwa. Ruszają zapisy! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Tour de Pologne to wielkie święto kolarstwa na najwyższym poziomie. Co roku nad Wisłę przyjeżdżają najlepsi kolarze i drużyny, którzy przez 7 dni rywalizują w największym wyścigu w tej części Europy. Zmagania zawodowców to również inspiracja dla młodych adeptów kolarstwa. Za sprawą Tour de Pologne Junior mogą oni poczuć się jak ich idole!

 

Wyścigi kolarskie to coś więcej niż tylko rywalizacja sportowa. Kolarze przemierzają setki kilometrów inspirując młodsze pokolenia do jazdy na rowerze. Ciężko zliczyć historie zawodników, którzy zakochali się w tym sporcie po wizycie na trasie wyścigu czy otrzymaniu bidonu od swojego idola. 

Kolarstwo jest sportem bliskim ludziom, co udowadnia również Tour de Pologne, starając się dbać o przyszłość tej dyscypliny w Polsce. Od lat nieodłączną częścią wyścigu są zmagania dzieci – Tour de Pologne Junior – rozgrywane jako Memoriał Mariana Więckowskiego, wybitnego kolarza, trenera i działacza, trzykrotnego zwycięzcy klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. 

Dzięki inicjatywie Lang Teamu, młodzi kolarze i kolarki mają okazję poczuć się jak zawodowcy i stanąć w szranki na trasie, którą kilka godzin później będzie przejeżdżał kolorowy peleton World Touru. Dla nastolatków będzie to nie lada przeżycie – publiczność Tour de Pologne nigdy nie zawodzi, a otoczka rywalizacji na najwyższym poziomie sprawi, że motywacja do pokazania się z jak najlepszej strony będzie szczególnie wysoka. – Miałem gęsią skórkę na mecie, bo wiedziałem, że będą tu finiszować najlepsi zawodnicy na świecie – mówił przed rokiem Franciszek Drzewiecki, zwycięzca w kategorii żak klasyfikacji generalnej ORLEN Paliwa, Sponsora Głównego Tour de Pologne Junior. 

W tym roku zaplanowano 3 etapy Tour de Pologne Junior, które zostaną rozegrane na widowiskowych, miejskich pętlach. Pierwszy z nich odbędzie się 15 sierpnia w Prudniku, drugi dzień później w Katowicach, a trzeci 18 sierpnia w Krakowie, gdzie tradycyjnie zakończy się 81. Tour de Pologne. Kolarzy – zarówno tych młodszych, jak i nieco bardziej doświadczonych – czekają pętle wokół krakowskich Błoń.

Wchodzące w skład Tour de Pologne Junior wyścigi żaków i młodzików będą mierzyły po kilkanaście kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej.  – Obserwując tych młodych zawodników, którzy z taką pasją i zaangażowaniem biorą udział w zawodach napawa mnie dumą i spokojem o przyszłość kolarstwa. Mamy bardzo utalentowaną młodzież, która jeśli tylko będzie odpowiednio poprowadzona może mierzyć w zwycięstwa w WorldTourze. Mam nadzieję, że kiedyś będzie mogli ich oglądać także podczas rywalizacji Tour de Pologne UCI World Tour – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Teamu. 

Kto wie, być może w peletonie żaków i młodzików znajdziemy następców Michała Kwiatkowskiego, Katarzyny Niewiadomej czy Rafała Majki? Na rozwój młodych kolarzy przyjdzie nam chwilę poczekać, ale można się spodziewać, że zobaczymy ich również na trasach ORLEN Wyścigu Narodów – młodszego brata Tour de Pologne, w którym rywalizują najlepsi zawodnicy do lat 23. 

Patrząc, jak potoczyły się kariery zwycięzców zmagań z cyklu UCI Pucharu Narodów widać, że warto inwestować w młodzież – każdy z triumfatorów znalazł zatrudnienie w kolarskim World Tourze, a Marijn van den Berg i Olav Kooij zdążyli już sięgnąć po etapowe zwycięstwa w Tour de Pologne! 

Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Żak, Młodzik i walczyć o zwycięstwa etapowe oraz wygraną w klasyfikacji generalnej ORLEN PALIWA, klasyfikacji punktowej BOPLAN, klasyfikacji najaktywniejszy QUEST a także w klasyfikacji drużynowej. Zapisy na Tour de Pologne Junior 2024 startują 20 lipca, punktualnie od godziny 10:00, szczegóły znajdują się na stronie https://tourdepolognejunior.pl/ 

Do zobaczenia na trasie!

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 listopada 202511:22

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności12 listopada 202511:45

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO]

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

11 listopada Pszów przybrał biało-czerwone barwy. W całym mieście powiewały flagi narodowe, a w miejscach pamięci złożono kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:11

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO]

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Obchody 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wodzisławiu Śląskim miały uroczysty i podniosły charakter. Tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem uczestników spod Pałacu Dietrichsteinów do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W barwnym korowodzie udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta.

opr. red., fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności12 listopada 202511:34

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202511:51

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO]

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach uroczystości rozpoczęły się od wizyty władz miejskich oraz radnych przy Pomniku Walki i Zwycięstwa, gdzie złożono kwiaty w hołdzie tym, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Akt ten stanowił wyraz pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych oraz podkreślenie znaczenia historii dla współczesnej społeczności lokalnej.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:43

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO]

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

6 listopada odbył się Festiwal Stowarzyszeń zorganizowany przez miasto partnerskie Orlová. W wydarzeniu uczestniczyły liczne organizacje społeczne, w tym przedstawiciele Rydułtów, którzy zaprezentowali bogaty dorobek lokalnych środowisk działających na rzecz kultury, tradycji i integracji mieszkańców.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności13 listopada 202511:19

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO]

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W Rydułtowach odbyło się wyjątkowe „Wydarzenie dla Niepodległej”, podczas którego mieszkańcy wspólnie uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała charakter artystyczny i integracyjny, łącząc pokolenia oraz podkreślając znaczenie patriotyzmu i wspólnoty w lokalnym środowisku.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności14 listopada 202511:02

Noś odblaski - bądź widoczny! Akcja odblaskowa miasta i policji w ramach kampanii Morderca nie zawsze ma broń

Noś odblaski - bądź widoczny! Akcja odblaskowa miasta i policji w ramach kampanii Morderca nie zawsze ma broń - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim prowadzą cykl działań edukacyjnych w ramach kampanii pn. „Morderca nie zawsze ma broń”. Ich celem jest przypomnienie, że bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od nich samych, a niewielki element odblaskowy może uratować życie.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności14 listopada 202511:40

Przywrócono ruch na przejściu granicznym w Gołkowicach

Przywrócono ruch na przejściu granicznym w Gołkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport14 listopada 202510:54

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.