Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf6 sierpnia 202412:18

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Szukacie pomysłu na letni weekend? Jeśli tak, to czekamy na Was w sobotę 10 sierpnia w Parku Śląskim w okolicach Pól Marsowych. Zapraszamy na „Śniadanie na trawie” i cały wachlarz towarzyszących mu atrakcji.

- Park Śląski to od dekad jedno z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsze miejsce w regionie, gdzie spędzamy wolny czas. A lato szczególnie sprzyja relaksowi. „Śniadanie na trawie” to idealna propozycja na weekend dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje marszałek Wojciech Saługa.

10 sierpnia już od wczesnego poranka, bo od godziny 7.30 przy Polach Marsowych będzie można wybrać się w przestrzenie wszechświata za sprawą mobilnego Planetarium Śląskiego. O tej samej godzinie rozpocznie się biegowy poranek z Silesia Maratonem. To propozycja dla wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić swoją kondycję. Zajęcia poprowadzi także Aktywny Stadion Śląski. Program jest przebogaty. Macie do wyboru: zumbę, jogę albo nordic walking. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Będzie można również skorzystać z badań profilaktycznych. Tym razem adresatkami są panie. Na miejscu sprawdzą cytologię i HPV dzięki cytobusowi udostępnionemu przez Katowickie Centrum Pediatrii. Z kolei Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zaprezentuje zalety i skuteczność motoambulansu. Na miejscu znajdziecie także stoiska związane z akcjami sygnowanymi przez Województwo Śląskie – Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim, Śląskie dla Seniora i Śląskie dla Kobiety.

image003

Autor: Województwo Śląskie, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 września 202511:04

Jubileusz 90-lecia OSP Zawada. Strażacka tradycja i wspólne świętowanie [FOTO]

Jubileusz 90-lecia OSP Zawada. Strażacka tradycja i wspólne świętowanie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie obchodziła wyjątkowy jubileusz – 90-lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką druhów i zaproszonych gości przy remizie, skąd uczestnicy przeszli do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam oczekiwano na delegację, która przywiozła relikwie św. Floriana, patrona strażaków.

opr. red., fot. Agnieszka Kaźmierczak
Sport1 września 202514:13

840 rowerzystów na XXV Powiatowym Rajdzie Rowerowym

840 rowerzystów na XXV Powiatowym Rajdzie Rowerowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

840 rowerzystów wzięło udział w jubileuszowym, XXV Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Uczestnicy pokonali wczoraj trasę z Wodzisławia Śląskiego do Krostoszowic, gdzie czekał na nich festyn pełen atrakcji, konkursów i niespodzianek.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 września 202512:48

Wybierz swych przedstawicieli. Dziś głosowanie w dzielnicy Jedłownik Szyb [TERMINY WYBORÓW]

Wybierz swych przedstawicieli. Dziś głosowanie w dzielnicy Jedłownik Szyb [TERMINY WYBORÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski/Latający Obiektyw
Reklama
Aktualności1 września 202510:44

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Ankieta dotycząca potrzeb

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Ankieta dotycząca potrzeb - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności2 września 202511:58

Jedłownik Szyb ma nową radę dzielnicy

Jedłownik Szyb ma nową radę dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Aktualności1 września 202512:32

Ćwiczenia strażaków z powiatu wodzisławskiego na zbiorniku Racibórz Dolny

Ćwiczenia strażaków z powiatu wodzisławskiego na zbiorniku Racibórz Dolny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. st. ogn. Marcin Herok/KP PSP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja1 września 202522:16

Razem w rytmie bluesa w Olzie

Razem w rytmie bluesa w Olzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja2 września 202510:45

Gallileous + Claustrophonic w WCK

Gallileous + Claustrophonic w WCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK, fot. Marcin Giba
Aktualności2 września 202522:50

Zawada zdecydowała. Rada dzielnicy wybrana

Zawada zdecydowała. Rada dzielnicy wybrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Reklama
Aktualności2 września 202512:45

Podpisano list intencyjny na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w powiecie

Podpisano list intencyjny na rzecz wsparcia przedsiębiorczości w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności2 września 202510:50

Szkoły powiatu rozpoczęły nowy rok szkolny

Szkoły powiatu rozpoczęły nowy rok szkolny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja2 września 202519:39

Dożynki 2025 w Radlinie. Tradycja, kultura i wspólne świętowanie [FOTO]

Dożynki 2025 w Radlinie. Tradycja, kultura i wspólne świętowanie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Radlin po raz kolejny uroczyście podziękował za tegoroczne plony. W sobotę, 30 sierpnia, mieszkańcy miasta i okolic zgromadzili się na Głożynach, aby wziąć udział w dożynkach, które stały się okazją do wspólnego świętowania, integracji i kultywowania lokalnych tradycji.

red., fot. FB/Miasto Radlin
Reklama
Reklama
Aktualności2 września 202521:04

Radlin świętuje wyjątkowe jubileusze mieszkańców

Radlin świętuje wyjątkowe jubileusze mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Miasto Radlin
Aktualności2 września 202520:46

Radlin: Pasowanie dla uczniów, awanse dla nauczycieli [FOTO]

Radlin: Pasowanie dla uczniów, awanse dla nauczycieli [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

1 września w Radlinie tradycyjnie zainaugurowano nowy rok szkolny. Był to szczególny dzień zarówno dla najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły, jak i dla nauczycieli, którzy świętowali ważny etap swojej kariery zawodowej.

red., fot. FB/Miasto Radlin
Reklama
Aktualności2 września 202519:45

Nigdy tak nie parkuj! Apel druhów z OSP Zawada

Nigdy tak nie parkuj! Apel druhów z OSP Zawada - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Zawada
Reklama
Aktualności2 września 202519:06

Modernizacja ulicy Ziemowita na finiszu

Modernizacja ulicy Ziemowita na finiszu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.