Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf18 marca 202520:29

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczył Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Wicewojewoda Michał Kopański oraz Dyrektor Generalna ŚUW Katarzyna Błaszczyk-Domańska. Obrady dotyczyły kluczowych zagadnień społeczno-gospodarczych regionu, a także podsumowania działalności WRDS w 2024 roku.

Spotkanie poprowadził nowy przewodniczący WRDS, którym 11 stycznia został reprezentujący stronę pracodawców Marek Zychla. Przewodniczący jest Prezesem Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych w Katowicach (Konfederacja Lewiatan), członkiem najpierw WKDS, a obecnie WRDS. To już druga kadencja Marka Zychli na stanowisku przewodniczącego WRDS, po raz pierwszy pełnił tę funkcję od 11 stycznia 2017 do 10 stycznia 2018 roku.

Podczas posiedzenia przyjęto sprawozdanie z działalności WRDS za 2024 rok dotyczące liczby posiedzeń, inicjatyw oraz działań podejmowanych przez zespoły problemowe.

W 2024 roku odbyło się:

- 8 posiedzeń plenarnych,
- 15 posiedzeń zespołów problemowych,
- 7 posiedzeń Prezydium WRDS.

Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas dzisiejszego posiedzenia była polityka klimatyczno-energetyczna Unii Europejskiej.

– Od początku kadencji we wszystkich najważniejszych dla Śląska sprawach staramy się mówić wspólnym głosem z przedstawicielami pracowników, pracodawców i samorządów. Dzisiejsze stanowisko dotyczące polityki energetyczno-klimatycznej jest próbą pokazania, co z punktu widzenia naszego województwa jest najważniejsze. Ta polityka ma bezpośredni wpływ na przyszłość naszego regionu i jest dla nas dużym wyzwaniem, dlatego liczymy na to, że propozycje zawarte w naszym stanowisku będą przedmiotem dyskusji na forum zarówno rządu, jak i później w dalszych pracach nad nową polityką energetyczno-klimatyczną – poinformował podczas briefingu prasowego Wojewoda Śląski.

W tematach dyskusji WRDS znalazły się również m.in.:

- Sytuacja w przemyśle energochłonnym i hutniczym.
- Zatrudnianie cudzoziemców i zmiany na rynku pracy.
- Kształcenie zawodowe.
- Problemy gospodarki odpadami.
- Ochrona zdrowia.

Więcej informacji na temat działalności WRDS można znaleźć na stronie internetowej: https://dialog.slaskie.pl/ 

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport21 listopada 202510:14

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport21 listopada 202523:31

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO]

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.