Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf3 lipca 201908:06

Rekrutacja na XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Rekrutacja na XVIII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w rekrutacji na tegoroczny Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w terminie 18-24 sierpnia w Niemczech.

Temat przewodni brzmi: „Żyć różnorodnością, zaangażować się na rzecz spójności społecznej i żyć razem”. Termin zgłoszeń: 22 lipca 2019 r. 

Kto może zgłosić się do projektu? 
Mieszkańcy województwa śląskiego wieku od 17 do 23 lat, ze znajomością języka angielskiego (znajomość niemieckiego lub/i francuskiego – mile widziana), osoby intersujące się aktualną problematyką europejską, otwarte na nowe kultury i współpracę w grupie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.haus.pl Udział w Szczycie Młodzieży jest całkowicie bezpłatny! 

W ramach projektu zapewniony jest transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób! 

Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego? 
Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu bierze udział 45 osób, czyli 15-osobowe grupy młodych ludzi z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. 

W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji! Dla grupy 15 osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, przed wyjazdem do Niemiec zostaną zorganizowane dwa spotkania: integracyjno-informacyjne oraz tematyczne. Kontakt: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 35A, 44-100 Gliwice, tel. 32 461 20 70 Klaudia Skapczyk, klaudia.skapczyk@haus.pl Artur Szafraniec, artur.szafraniec@haus.pl

Organizatorzy: Województwo Śląskie, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej Patronat medialny: TVP Katowice, Gazeta Wyborcza Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki finansowemu wsparciu Województwa Śląskiego.

Autor: slaskie.pl, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności30 października 202514:57

Wodzisławska policja szuka zaginionego Marcina Płaczka

Wodzisławska policja szuka zaginionego Marcina Płaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności30 października 202512:51

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Zaginął Jan Gorzolnik

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Zaginął Jan Gorzolnik - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności28 października 202515:04

Rydułtowy: Zderzenie trzech pojazdów na Traugutta

Rydułtowy: Zderzenie trzech pojazdów na Traugutta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności29 października 202522:26

Ogrody Talentów rozkwitły w WCK

Ogrody Talentów rozkwitły w WCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wck
Reklama
Aktualności30 października 202512:57

Chwila nieuwagi zakończona upadkiem

Chwila nieuwagi zakończona upadkiem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności29 października 202520:14

Dwie nietypowe interwencje wodzisławskich policjantów

Dwie nietypowe interwencje wodzisławskich policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 października 202519:09

O bezpieczeństwie najmłodszych w Mszanie

O bezpieczeństwie najmłodszych w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności29 października 202520:27

Policyjne rady z okazji Dnia Internetu

Policyjne rady z okazji Dnia Internetu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KWP Katowice
Reklama
Kultura i Edukacja30 października 202508:56

Wydano nowy numer Herolda Wodzisławskiego

Wydano nowy numer Herolda Wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: TMZW
Reklama
Reklama
Aktualności30 października 202508:39

Lekcje muzealne w Pałacu Dietrichsteinów

Lekcje muzealne w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Aktualności30 października 202520:57

Choroba się przedłuża? Spokojnie, jest świadczenie rehabilitacyjne

Choroba się przedłuża? Spokojnie, jest świadczenie rehabilitacyjne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa / fot.pixabay
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.