Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf13 października 202008:37

Śląscy terytorialsi stworzyli filmy edukacyjne o koronawirusie

Śląscy terytorialsi stworzyli filmy edukacyjne o koronawirusie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Bądź bezpieczny! To hasło filmików, które dla szkół stworzyła 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej. Przypominają one podstawowe zasady bezpieczeństwa i profilaktyki w czasie pandemii – które wciąż pozostają uniwersalne.

Filmiki edukacyjne kierowane są do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, ale także każdego z nas bo mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie nosa i ust to powszechnie znana strategia zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Jak podkreśla szer. Aneta Trzcińska, żołnierz 13. Śląskiej Brygady OT, a prywatnie pielęgniarka i wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, mycie rąk to najbardziej powszechny, najtańszy, a najmniej doceniany sposób na ochronę siebie i naszego otoczenia przed wirusami, bakteriami, grzybami.

- Doceńmy tę prostą czynność a pozytywne efekty zapewne odczujemy wszyscy. Mimo, iż o konieczności mycia rąk edukujemy już najmłodszych, sami o tym zapominamy – co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce po wyjściu z toalety nie myje rąk. O higienie rąk przypominamy zawsze, czas pandemii jest czasem szczególnym – kiedy należy promowanie tej prostej czynności zintensyfikować – tym bardziej, że za kilka dni tzn.15 października obchodzić będziemy jak co roku Światowy Dzień Mycia – dodaje szer. Trzcińska

Pamiętajmy także o zachowaniu dystansu oraz o zasłanianiu ust i nosa. Traktujmy ogólno obowiązujące zasady jako wyraz szacunku i troski o naszych bliskich. Im szybciej zrozumiemy, iż te zasady działają i zaczniemy ich przestrzegać – tym szybciej wszyscy uporamy się z wirusem, a obostrzenia będą mogły być zniesione – czego zapewne wszyscy chcemy.

Realizowanie szkoleń online czy udostępnianie filmów edukacyjnych to doskonały przykład ograniczenia zajęć kontaktowych tam gdzie taka możliwość istnieje, unikania tworzenia skupisk, zgromadzeń. Ta forma szkoleń pozwala też sprostać dużemu zainteresowaniu spotkaniami organizowanymi przez 13 ŚBOT.

Od początku pandemii Brygada włącza się bowiem nie tylko w pomoc chorym, pracownikom placówek medycznych, czy wsparcie policji, ale także w ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez wykonywanie wymazów oraz poprzez edukację i uświadamianie mieszkańców naszego regionu. Już w maju 13 ŚBOT realizowała szkolenia online dla nauczycieli w zakresie organizacji egzaminów, kolejnym tematem szkoleń było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Tych szkoleń w 18 sesjach śląska brygada OT zrealizowała blisko 40 godzin.

Autor: 13 ŚBOT, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności23 listopada 202515:48

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności25 listopada 202513:06

Kwalifikacja pism radnego. Magistrat odpowiada na zarzuty

Kwalifikacja pism radnego. Magistrat odpowiada na zarzuty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:41

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności24 listopada 202511:11

Wspólne działania służb w ramach akcji Poszukiwany

Wspólne działania służb w ramach akcji Poszukiwany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Kultura i Edukacja23 listopada 202522:16

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO]

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim mogą już korzystać z pracowni „Pracownia zielonych pomysłów u Kornela”, która 21 listopada, została uroczyście otwarta. Miejska placówka oświatowa otrzymała na ten cel maksymalną dotację w wysokości 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

red., fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Aktualności24 listopada 202509:33

Kampania Białej Wstążki. Jutro wyrusza marsz PO MOC

Kampania Białej Wstążki. Jutro wyrusza marsz PO MOC - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport24 listopada 202509:49

Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO]

Rydułtowy wspierają Trójkolorowych. Wyjątkowe chwile podczas meczu Górnika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

21 listopada Miasto Rydułtowy po raz kolejny uczestniczyło w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, które dostarczyło wielu wrażeń zarówno młodym sportowcom, jak i wszystkim obecnym kibicom.

UM Rydułtowy
Aktualności24 listopada 202510:12

Prawie rok utrudnień. W Łaziskach budują kanalizację sanitarną

Prawie rok utrudnień. W Łaziskach budują kanalizację sanitarną - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów, fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Sport24 listopada 202520:34

Trener Naprzodu Rydułtowy z licencją UEFA A

Trener Naprzodu Rydułtowy z licencją UEFA A - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: GKS Naprzód Rydułtowy
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh)
Reklama
Aktualności24 listopada 202510:32

Powiat wodzisławski: Zimowe utrzymanie dróg 2025/2026

Powiat wodzisławski: Zimowe utrzymanie dróg 2025/2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności25 listopada 202511:51

Pszowska będzie remontowana. Prace potrwają prawie trzy lata?

Pszowska będzie remontowana. Prace potrwają prawie trzy lata? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.