Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf19 lipca 202314:12

III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 tys. odwiedzin!

III Festiwal Górnej Odry przechodzi do historii z rekordowym wynikiem 145 tys. odwiedzin! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

To było naprawdę huczne rozpoczęcie wakacji w regionie! Festiwal Górnej Odry 23-25 czerwca po raz trzeci porwał tłumy i zainspirował do odkrywania walorów Krainy Górnej Odry! Zobacz co działo się w regionie!

Kto z Was przeżył przygodę rodem z powieści o Sherlocku Holmesie, brał udział w  aktywnościach, czy też w zabawie w rytmie najgorętszych hitów polskiej sceny muzycznej? To wydarzenie znowu zaskoczyło mieszkańców naszego regionu!

Festiwal Górnej Odry na stałe wpisał się w kalendarz największych i najważniejszych imprez województwa śląskiego, gromadząc średnio rokrocznie około 100 tys. osób. Wśród setek wydarzeń i  atrakcji znalazły się m.in. darmowe zwiedzania atrakcji turystycznych w niecodziennej odsłonie, spływy kajakowe, rajdy rowerowe, jak i również kultowe XXIV Pływadła, Spektakl na Wodzie, Żorskie Wianki oraz 3 finałowe sceny będące zwieńczeniem trzech dni wypełnionych atrakcjami po brzegi!

Na finałowych scenach festiwalu pojawiły się takie gwiazdy jak Jamal, O.S.T.R., DJ Wika, B.R.O., TRIBBS, SIMON BIZON i Vito Bambino!

III edycja Festiwalu to też kolejny pobity rekord odwiedzin! Według raportu opracowanego przez firmę Selectivv wydarzenie zgromadziło łącznie 100 781 uczestników, którzy wygenerowali 144 915 odwiedzin, a to oznacza, że mieszkańcy i turyści podróżowali po Krainie odwiedzając więcej niż jedną lokalizację, a to ogromny sukces marki Kraina Górnej Odry!

- Pragnę podziękować całej tak bardzo licznej załodze, czyli uczestnikom festiwalu za dobre przyjęcie i  fantastyczną zabawę, której nie zepsuła nawet ulewa! Cieszy mnie fakt, że z roku na rok jest nas coraz więcej, bo to oznacza, że mieszkańcy subregionu zachodniego utożsamiają się z marką Kraina Górnej Odry, a taki jest cel organizatorów tego wydarzenia czyli Województwa Śląskiego, Związku Subregionu Zachodniego z siedzibą oraz dziewięciu samorządów zaangażowanych w organizację i  promocję święta, czyli Miasta Żory, Miasta Rybnika, Miasta Racibórz, Miasta Jastrzębie-Zdrój, Miasta Rydułtowy, Gminy Krzyżanowice, Gminy Kuźnia Raciborska, Gminy Rudnik oraz Gminy Godów, którym bardzo dziękuję za wkład pracy i ogromne zaangażowanie.

Kolejna, IV edycja naszego święta odbędzie się 21-23 czerwca 2024 roku, a już teraz mogę śmiało powiedzieć, że będzie ona bardzo wyjątkowa, chociażby ze względu na fantastyczny jubileusz 25-lecia Pływadeł. Do zobaczenia za rok!

– mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej

Autor: mat.nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 grudnia 202510:39

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż

Dom z dużą działką w dzielnicy Wilchwy na sprzedaż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności16 grudnia 202513:18

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy

Od stycznia zmiana rozkładu jazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 grudnia 202510:31

PZON szuka lekarzy i specjalistów

PZON szuka lekarzy i specjalistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. AI
Reklama
Aktualności16 grudnia 202510:45

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej

Świąteczny rozkład jazdy Wodzisławskie Komunikacji Powiatowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport15 grudnia 202519:40

Mistrzostwa Śląska w jujitsu. Świetne wyniki zawodników Akademii Top Team

Mistrzostwa Śląska w jujitsu. Świetne wyniki zawodników Akademii Top Team - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Sport15 grudnia 202506:07

Sześć medali Octagon Team podczas Copa Silesia 11 w Gliwicach

Sześć medali Octagon Team podczas Copa Silesia 11 w Gliwicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Octagon Team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 grudnia 202510:59

Wspólny głos w sprawach dróg. Powiat skutecznie zabiega o inwestycje wojewódzkie

Wspólny głos w sprawach dróg. Powiat skutecznie zabiega o inwestycje wojewódzkie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:16

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO]

Nowy rozdział dla edukacji motoryzacyjnej w Powiecie Wodzisławskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie diagnostyki i naprawy pojazdów. To już trzecie tego typu centrum działające na terenie powiatu wodzisławskiego, obok placówek w Turzy Śląskiej i Wodzisławiu Śląskim. 

opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności17 grudnia 202512:51

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad?

Już jutro kolejna sesja Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego. Co w porządku obrad? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:08

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców

Kolędy pod choinką i wspólne świętowanie. Wilchwiańska tradycja znów połączy mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Aktualności17 grudnia 202511:49

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce

Razem dla dobra innych. Starostwo Powiatowe w Szlachetnej Paczce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Kultura i Edukacja17 grudnia 202511:34

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem

Boże Narodzenie zapisane w ikonach. Świąteczna wystawa w Galerii pod Fikusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Biuro Kultury i Promocji
Aktualności17 grudnia 202514:25

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa wykona Gwiazdkowe Melodie. Koncert świąteczny na placu Gladbeck - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Reklama
Aktualności17 grudnia 202514:42

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała!

Szkoła w Łaziskach po remoncie. Placówka wypiękniała! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.