Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf30 sierpnia 202311:34

X RODZINNY PIKNIK SENIORA

X RODZINNY PIKNIK SENIORA - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

3 września w Parku Chopina w Gliwicach odbędzie się X Rodzinny Piknik Seniora, współorganizowany przez Województwo Śląskie. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Śląskie dla Seniora.

 „Pamiętamy o seniorach i chcemy, żeby czuli się w naszym regionie jak najlepiej, stąd działania w ramach projektu „Śląskie dla Seniora”. W województwie działa Śląska Rada ds. Seniorów, która współtworzy politykę senioralną, mamy też Śląską Kartę Seniora i promujemy wśród mieszkańców kopertę życia. Staramy się słuchać najbardziej doświadczonych mieszkańców i czerpać z ich wiedzy tworząc strategię rozwoju województwa. Cieszę się, że seniorzy są aktywni, a takie wydarzenia jak Rodzinny Piknik Seniora w Gliwicach są okazją do integracji, ale i dobrej zabawy w międzypokoleniowym gronie” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Gliwicki Rodzinny Piknik Seniora został zainaugurowany w 2012 roku. Celem wydarzenia jest integracja mieszkańców i promocja zdrowego stylu życia. To także okazja do wspólnej zabawy w radosnej atmosferze. Piknik odbędzie się w niedzielę 3 września w parku Chopina w Gliwicach.

W parku Chopina w Gliwicach znajdzie się blisko 60 stanowisk z różnorodnymi atrakcjami. Zaplanowano 5 stref tematycznych:

Strefa kultury i edukacji – gdzie czekać będą animacje i konkursy. Znajdziemy tu ciekawe zajęcia organizowane m.in. przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, Teatr Miejski czy Fundację Różyczka. Na stoiskach szkolnych będzie można sprawdzić, jak działają roboty edukacyjne lub przeprowadzić doświadczenia naukowe. Sporo atrakcji znajdą też fani klocków, gier planszowych i rękodzieła.

Strefa aktywności - gry, zabawy ruchowe, warsztaty taneczno-akrobatyczne i konkursy.

Strefa technologii i innowacji – o widowiskowe pokazy zadbają m.in. Śląski Yacht Club, przedstawiciele gliwickiej policji, straży miejskiej i straży pożarnej, a Klub Sportów Łączności pomoże przetestować łączność w amatorskiej radiostacji.

Strefa seniora - skupi członków Klubów Seniora, przedstawicieli dzielnic i miejskich instytucji. Tu fachowcy udzielą informacji z zakresu pomocy finansowej czy ubezpieczeń. Będzie można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące oferty kulturalnej i edukacyjnej dla seniorów.

Strefa zdrowia i urody – na uczestników czekać będą lekarze specjaliści, dietetycy i fizjoterapeuci. Będzie okazja, aby móc porozmawiać o profilaktyce zdrowia, uzależnieniach, sprawdzić poziom glukozy i ciśnienia, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, a kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły wykonać mammografię (bezpłatne badanie można zrobić raz na dwa lata). Odbędą się warsztaty tematyczne – m.in. dietetyczne i perukarskie. Zaplanowano też zajęcia jogi.

Na scenie w trakcie pikniku zaprezentują się gliwickie przedszkolaki, młodzież wraz z zespołami artystycznymi oraz uzdolnieni seniorzy. Do wspólnego śpiewania i tańca uczestników imprezy zachęcą zespoły: Happy Jędrowski Show, Alpina Show oraz Metrum.

Najstarsi mieszkańcy będą mogli wziąć udział w paradzie. Zbiórkę zaplanowano o godz. 13.30 przy Domu Tekstylnym Wiechmanna (ul. Zwycięstwa 37), skąd około godz. 13.50 wyruszy korowód do parku Chopina. Seniorom towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta z Ostropy, a całość przemarszu ubarwią gliwickie mażoretki.

Tegoroczna odsłona Rodzinnego Pikniku Seniora ma charakter ponadregionalny. Organizatorem wydarzenia jest miasto Gliwice, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Piknik został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności22 czerwca 202610:50

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja23 czerwca 202612:17

Edukacja w terenie. W Skrbeńsku powstała Leśna Szkoła

Edukacja w terenie. W Skrbeńsku powstała Leśna Szkoła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Aktualności23 czerwca 202610:53

Zderzenie dwóch samochodów w Wodzisławiu Śląskim. Dwie osoby w szpitalu

Zderzenie dwóch samochodów w Wodzisławiu Śląskim. Dwie osoby w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, KPP Wodzisław
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport22 czerwca 202609:32

Worek medali i zwycięstwa na dwóch frontach. Fenomenalny weekend KS Stein Academy

Worek medali i zwycięstwa na dwóch frontach. Fenomenalny weekend KS Stein Academy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KS Stein Academy
Reklama
Aktualności23 czerwca 202610:28

Nie tylko muzyka. Trzeci dzień Wawrzynek przeniesie mieszkańców w świat astronomii

Nie tylko muzyka. Trzeci dzień Wawrzynek przeniesie mieszkańców w świat astronomii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. poglądowe - pexels.com/Ivan Mudruk
Reklama
Reklama
Aktualności23 czerwca 202610:09

Znany twórca ogrodniczy odwiedzi Wodzisław. Liczba miejsc jest mocno ograniczona

Znany twórca ogrodniczy odwiedzi Wodzisław. Liczba miejsc jest mocno ograniczona - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Kultura i Edukacja23 czerwca 202610:19

Zamiast klasy – ogród. Wyjątkowa inwestycja powstała w wodzisławskim ZST

Zamiast klasy – ogród. Wyjątkowa inwestycja powstała w wodzisławskim ZST - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport23 czerwca 202614:34

Ponad 200 biegaczy już na starcie. Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Śląskim

Ponad 200 biegaczy już na starcie. Nocny Bieg z Gwiazdami w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Edgy Cuts · Magdalena Kwaśniok
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.