Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 maja 201514:41

W Raciborzu odbywają się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym

W Raciborzu odbywają się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region: Wczoraj po południu Ryszard Rudnik, dyrektor Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, oficjalnie otworzył Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym, które będą się odbywać na terenie powiatu raciborskiego w dniach 13-15 maj 2015r.

Do zawodów zgłosiło się 18 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski, są to :

  1. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
  2. Bielskie Pogotowie Ratunkowe
  3. Powiatowy Szpital w Wodzisławiu Śląskim Pogotowie Ratunkowe w Rydułtowach
  4. SP ZOZ Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego
  5. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie
  6. Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie - SP ZOZ
  7. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
  8. Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe
  9. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego
  10. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie
  11. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu
  12. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ Lublin
  13. Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego
  14. SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
  15. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
  16. Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
  17. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie
  18. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych  im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się konkurencja nocna, która trwała do późnych godzin nocnych (tutaj przeczytaj i zobacz zdjęcia). Dziś, przyszedł czas na konkurencje dzienne. Każdy zespół miał do wykonania cztery zadania.

Pierwsze z nich odbyło się w Krzyżanowicach na terenie przedszkola. Było to udzielenie pomocy osobie, która zasłabła w piwnicy. Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie RAFAKO, ratownicy musieli udzielić pomocy ugodzonemu nożem policjantowi oraz postrzelonemu wandalowi.  Trzecie wezwanie polegało na udzieleniu pomocy budowlańcowi, który podczas pracy spadł z wysokości 6 metórw. Ostatnim zadaniem czekającym na uczestników był test sprawnościowy przygotowany przez strażaków  Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Na zdjęciu głównym zespół ratowników należących do  Powiatowego Szpitala w Wodzisławiu Śląskim Pogotowie Ratunkowe w Rydułtowach.

Autor: Karina Kilian, karina@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 czerwca 202610:32

Dziesięć medali dla Octagon Team Wodzisław Śląski! Kapitalny występ na Copa Silesia 13

Dziesięć medali dla Octagon Team Wodzisław Śląski! Kapitalny występ na Copa Silesia 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Octagon Team Wodzisław Śląski
Aktualności25 czerwca 202613:33

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK, fot. FB/Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.