Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 czerwca 201514:59

Wodzisławianin skoczył ze słupa wysokiego napięcia!

Wodzisławianin skoczył ze słupa wysokiego napięcia!  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Reklama
Region:

Wczoraj, policjanci z Pszczyny i Jastrzębia Zdroju oraz strażacy i lekarze pogotowia ratunkowego interweniowali w Golasowicach w związku ze zgłoszeniem podjęcia próby samobójczej przez młodego mężczyznę. Jak się okazało, 30 -letni desperat z Wodzisławia Śląskiego wszedł na słup wysokiego napięcia. Niestety, nie czekając na rozpoczęcie rozmowy z negocjatorem, bez uprzedzenia, skoczył z ponad 20 metrów wysokości. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. 

Do tragicznego wypadku doszło w Golasowicach w gm. Pawłowice. Cała akcja rozegrała się między 16.00 a 17.00. Pierwsi, odebrali zgłoszenie policjanci z jastrzębskiej jednostki. Po przybyciu na miejsce potwierdzili otrzymaną informację i rozpoczęli rozmowy z desperatem. Mężczyzna wypowiadał się nielogicznie i nieskładnie, a do tego nie chciał zejść ze słupa tłumacząc swoją decyzję problemami osobistymi. Wyraźnie akcentował, że chce skoczyć. W pewnym momencie złapał się nawet przewodów wysokiego napięcia. Wcześniej jednak, poinformowane o całym zdarzeniu służby, zadbały o odcięcie w tym miejscu dopływu prądu, co powodowało, że desperatowi nic nie zagrażało. Po namowach interweniujących strażaków i policjantów z powrotem wszedł na słup i zszedł nieco niżej. Wówczas strażacy podjęli decyzję o rozłożeniu skokochronu. Niemalże w tym samym momencie mężczyzna ponownie wspiął się na 20 metrów. W międzyczasie o wszystkim poinformowano dyżurnego pszczyńskiej komendy i policyjnego negocjatora. Ten, będąc w stałym kontakcie z policjantami instruował ich, jak uspokoić i nakłonić do zejścia desperata. Niestety, 30- latek, w pewnym momencie, bez jakiegokolwiek uprzedzenia, wszedł na szczyt słupa i rzucił się w dół. Został zabrany przez pogotowie do szpitala. Upadek z tak dużej wysokości okazał się jednak dla niego śmiertelny. Policjanci z komisariatu w Pawłowicach ustalają teraz, co było powodem podjęcia decyzji o samobójstwie przez tak młodego człowieka

Autor: KPP Pszczyna , dawidmachecki@gmail.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 czerwca 202610:32

Dziesięć medali dla Octagon Team Wodzisław Śląski! Kapitalny występ na Copa Silesia 13

Dziesięć medali dla Octagon Team Wodzisław Śląski! Kapitalny występ na Copa Silesia 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Octagon Team Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności25 czerwca 202613:33

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską

Od projektu do rzeczywistości. W WCK tworzą wyjątkową instalację miejską - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK, fot. FB/Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.