Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 lipca 201509:46

Święto Policji i uroczyste otwarcie komisariatu w Gorzycach

Święto Policji i uroczyste otwarcie komisariatu w Gorzycach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Gorzyce: Wczoraj odbyły się obchody Święta Policji w wodzisławskim garnizonie. Z rąk Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka 87 wodzisławskich policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższy stopień policyjny. W tym roku impreza połączona została z uroczystym otwarciem Komisariatu Policji w Gorzycach po kompleksowej modernizacji. Uroczystą galę uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach oraz kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

W wodzisławskim garnizonie wczoraj odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Policji połączony z oficjalnym otwarciem Komisariatu Policji w Gorzycach po kompleksowej modernizacji. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem. Wśród zaproszonych gości byli również Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła oraz przedstawiciele gmin na terenie, których pełnią służbę gorzyccy policjanci tj. Wójt Gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk, Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, Zastępca Wójta Gminy Lubomia Bogdan Burek. Uroczystość uświetnili także prezydenci i burmistrzowie miast naszego regionu, przedstawiciele rad miast i gmin, przedstawiciele sądu i prokuratury, komendant straży miejskiej i straży pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, dyrektorzy powiatowych urzędów i instytucji.

Uroczyste obchody święta policji w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęły się o godzinie 12.00 na placu przy Komisariacie Policji w Gorzycach. Podczas uroczystości 87 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych listami honorowymi zostało również pięciu pracowników korpusu służby cywilnej. Ponadto Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła oraz Prezydent Miasta Wodzisław Śląski zostali uhonorowani „Brązowymi Medalami Za Zasługi Dla Policji” nadanymi przez Minister Spraw Wewnętrznych Panią Teresę Piotrowską. Zarówno szef śląskiego garnizonu, jak i przedstawiciele władz lokalnych kierowali do wodzisławskich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm. Nie zabrakło również życzeń pomyślności i sukcesów w dalszej służbie.

Podczas drugiej części uroczystości oficjalnie został otwarty wyremontowany Komisariat Policji w Gorzycach. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Krzysztof Justyński, pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu w Gorzycach podinsp. Jarosław Mandrela oraz Starosta Wodzisławski Tadeusz Skatuła, Wójt Gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk, Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk, Zastępca Wójta Gminy Lubomia Bogdan Burek.

Modernizacja gorzyckiego komisariatu rozpoczęła się pod koniec 2013 roku. Remont miał charakter kompleksowy, objął m.in. ocieplenie i wykonanie nowej elewacji budynku, wymianę pokrycia dachowego, kompleksowe odnowienie pomieszczeń biurowych i poddasza użytkowego, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. W nowym obiekcie zainstalowano również monitoring oraz instalację alarmową. Zakupiono także całość sprzętu i wyposażenia meblowego pomieszczeń biurowych. Kompleksowa modernizacja Komisariatu Policji w Gorzycach wykonana była w ramach ogólnopolskiego programu standaryzacji komend i komisariatów. Koszt przeprowadzonej inwestycji wyniósł ponad 1mln 24 tyś zł. Środki finansowe na tą inwestycję w większości pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji. Inwestycja ta była również współfinansowana przez Gminy Godów, Gorzyce oraz Lubomię, które wspólnie przekazały na ten cel kwotę 100 tys. zł. Remont gorzyckiego komisariatu, kwotą ponad 91 tys. zł, wsparł również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.