Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lipca 201509:04

Modelarnia Szkutnicza działająca przy WCK uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Modeli Pływających w Banku na Węgrzech

Modelarnia Szkutnicza działająca przy WCK uczestniczyła w Mistrzostwach Świata Modeli Pływających w Banku na Węgrzech  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Modelarnia Szkutnicza, która działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2009 roku walczyła na Mistrzostwach Świata Modeli Pływających w Banku na Węgrzech. Okazuje się, że zostawili w tyle większość konkurencji, ponieważ model zaprezentowany przez Jerzego Bularza został oceniony, jako drugi na świecie model pod względem wykonania w klasie NSS-B.

Inicjatorem powstania klubu, który zrzesza dzieci i młodzież interesujących się modelarstwem było Wodzisławskie Centrum Kultury. Inicjatywa ta powstała w wyniku dużego zainteresowania, jakie wzbudziły cykliczne zajęcia prowadzone w tej placówce podczas akcji „Lato w mieście 2005″. W kolejnych latach zawiązała się stała grupa uczestników – dzieci, młodzieży i również dorosłych, uczęszczających regularnie na zajęcia Szkutniczego Klubu Modelarskiego. W efekcie ich pracochłonnych zajęć powstała ciekawa ekspozycja modeli wyeksponowana w WCK. Część grupy rozwija również swoje zainteresowanie modelarstwem RC zarówno szkutniczym jak i samochodowym.

Autor: UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.