Połączenie starówki z Rodzinnym Parkiem Rozrywki, czy to możliwe?

Jak na razie wielu mieszkańców "na dziko" skraca sobie drogę z jarów do starówki. Pod wiaduktem na ulicy Matuszczyka jest przejście do ul. Pośpiecha. Lecz pojawiły się plany na budowę w tym miejscu ścieżki pieszo-rowerowej. - Od dwóch lat prowadzimy prace związane z regulacją stanów prawnych. Miasto nie jest właścicielem terenu wzdłuż tej ścieżki, a jeżeli chcemy ją budować to musimy zachować wszystko ze sztuką budowlaną - powiedział Mieczysław Kieca.
Regulacja ta nie będzie tania, jej koszt wyceniono na około 200 tysięcy. Miasto dodatkowo chce skorzystać z funduszy unijnych. - Będziemy się starać żeby elementy ścieżki był fragmentem projektu, nad którym pracujemy, czyli budowa centrum przesiadkowego wraz z ścieżkami, które z naszego centrum przesiadkowego będą się rozchodzić - dodał Kieca.
Prezydent nie kryje zadowolenia, że takie rozwiązanie przyczyniłoby się do ożywienia starówki. - Będzie to na pewno ciekawa rzecz, bo to będzie zupełni inny trakt komunikacyjny osiedla ze Starym Miastem z pominięciem komunikacji wzdłuż typowych traktów drogowych. Powinno to wpłynąć na ożywienie starówki - sfinalizował prezydent.
Projekt ten najprawdopodobniej zostanie zrealizowany na koniec 2017/2018 roku.


![Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774784802photo-62-z-87-.jpg)




![Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774863664hazok-belsznica-.jpg)
![Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774882097659898136-1391174853050259-5794452863264191460-n-.jpg)




Komentarze (2)
Dodaj komentarz