Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 sierpnia 201517:40

Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie już otwarty!

Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie już otwarty! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Mszana: Dzisiaj dokonano uroczystego otwarcia Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie. W ramach tego wydarzenia zorganizowano szereg atrakcji: występ orkiestry rozrywkowej w tym orkiestry z Włoch, występ zespołu Mszanianka, Połomianka i Adagio, zaś wieczorem koncert zespół Stonehenge. Przewidziano również widowiskowy pokaz ognia i LED Show.

Realizacja projektu "Park Aktywnej Rekreacji w Mszanie szansą na rozwój turystyki w regionie" trwała od połowy marca do końca lipca 2015 roku. - Inwestycja służy aktywnemu rodzinnemu wypoczynkowi, a jej celem nadrzędnym było zagospodarowanie nieużytkowanego terenu w centrum sołectwa Mszana na miejsce przyjazne mieszkańcom i służące rozwojowi społeczności lokalnej - informuje Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

W istniejący drzewostan wkomponowano wiele elementów małej architektury, a tam, gdzie do tej pory były podmokłe nieużytki, powstały urządzenia do rekreacji i wypoczynku.

W parku znajduje się:
- 200 metrów ścieżek do biegania i ponad 700 metrów tras rowerowo - spacerowych,
- boisko do siatkówki plażowej,
- dwa betonowe stoły do ping - ponga,
- skatepark,
- plac zabaw dla dzieci z piaskownicą w kształcie morskiego okrętu,
- ścianka wspinaczkowa,
- siłownia terenowa.

- Nieopodal nowego parku zlokalizowana jest drewniana altana - miejsce spotkań, gdzie można urządzić grilla i pobawić się na kręgu tanecznym. Znajduje się tu również plac zabaw dla dzieci. Teren parku jest oświetlony i monitorowany - dodaje Książek-Rduch.

Inwestycja kosztowała ponad 1.500.000,00 złotych. Projekt "Park aktywnej rekreacji w Mszanie szansą na rozwój turystyki w regionie" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Dofinansowanie wynosi 85 proc. Dodatkowo za 160.000,00 złotych z budżetu gminy wybudowano kładkę nad potokiem Mszanka, która połączyła teren w centrum (ul. 1 Maja i Tuskera) z kościołem i Ośrodkiem Kultury (ul. Mickiewicza).

Autor: DM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności13 września 202513:02

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO]

Gminne dożynki i zacny jubileusz Skrbeńska za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Poprzedni weekend upłynął w gminie Godów pod znakiem dziękczynienia za tegoroczne plony oraz świętowania 250-lecia Skrbeńska. To były piękne i udane dożynki, które w Skrbeńsku i całej gminie będzie się jeszcze długo wspominać.

UG Godów, fot. Franek Brzoza
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202512:48

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza

Budowa stacji zlewnej w Rydułtowach. Stanowisko burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Reklama
Aktualności13 września 202512:27

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół

935 nowoczesnych urządzeń trafi do powiatowych szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności13 września 202512:33

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców

Pszowscy dzielnicowi z podziękowaniami od działkowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności13 września 202521:34

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo!

HOYM Industry FEST 9 w Rybniku, tym razem międzynarodowo! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku
Reklama
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.