Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 201509:50

Thomas Arnold z Rydułtów napisał kolejny kryminał! Będzie seria

Thomas Arnold z Rydułtów napisał kolejny kryminał! Będzie seria - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Thomas Arnold, a właściwie Arnold Płaczek z Rydułtów napisał kolejny kryminał. Powieść "Tetragon" już trafiła do księgarń w całej Polsce. To kontynuacja historii dwóch detektywów – Adamsa i Rossa – zapoczątkowanej w powieści "33 dni prawdy", która ukazała się w marcu tego roku. Obydwie książki stanowią część większego przedsięwzięcia, którego kolejne etapy Czytelnik będzie mógł odkrywać już w nadchodzącym roku. Farmaceuta ze Śląska zamierza bowiem napisać serię kryminalnych powieści. 

O czym jest najnowsza książka?
- Tetragon to nic innego jak figura geometryczna mająca cztery boki. Jednak jej znaczenie w książce jest znacznie głębsze - zapewnia nas autor. W pierwszym momencie akcja Tetragonu sugeruje, że będziemy mieli do czynienia ze śledztwem w sprawie zniknięcia syna wiceszefa policji w Cleveland, ale wraz z kolejnymi rozdziałami Czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń pobocznych, które powoli zaczynają wychodzić na pierwszy plan. Zniknięcie jednego człowieka przestaje być istotne w obliczu problemu, z jakim policji przyjdzie się wkrótce zmierzyć.

- Kompozycja „Tetragonu” jest inna niż w „33 dniach prawdy”. W poprzedniej powieści mieliśmy do czynienia z pozornie niezwiązanymi sprawami, ostatecznie łączącymi się w całość. W przypadku nowej książki, śledztwo ewoluuje, aż do punktu kulminacyjnego, który przypada na 27 września 2015 roku. Data ta nie jest przypadkowa, bo właśnie w nocy tegoż dnia na całym świecie mieliśmy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem, które zostało nazwane „krwawym księżycem” – wyjaśnia Thomas Arnold. - Księżyc znalazł się w cieniu ziemi, a kilka dodatkowych czynników spowodowało, że jego zaciemniona tarcza przybrała krwistoczerwoną barwę. I choć to czysta astronomia, wielu ludzi na świecie wierzy, że właśnie tego typu zjawisko może przynieść ze sobą niewyobrażalne zmiany. Smaczku sprawie dodaje fakt, że „krwawy księżyc” został opisany w Apokalipsie Św. Jana, jako jedno ze zjawisk mogących poprzedzać koniec świata – dodaje autor.

Umiejętne połączenie kilku faktów z astronomicznym zjawiskiem pozwoliło autorowi stworzyć powieść, która tylko w teorii jest fikcją literacką. Ta historia mogła wydarzyć się naprawdę! Thomas Arnold pracuje już nad kolejną książką, która powinna ukazać się wiosną nadchodzącego roku. Zapowiada, że „Horyzont Umysłu” będzie punktem zwrotnym w biografii głównych bohaterów znanych z dwóch kolejnych części, ale na razie nie zdradza więcej szczegółów.

Miłośnicy książek Thomasa Arnolda będą się z nim mogli spotkać w najbliższych dniach na spotkaniach autorskich w regionie oraz podczas Międzynarodowych Targów Książek w Krakowie w sobotę, 24 października w godzinach od 10 do 14 na stoisku wydawnictwa Vectra (stoisko nr B81 znajdziecie w hali DUNAJ w pobliżu kawiarni).

Już od przyszłego tygodnia autor rozpoczyna cykl spotkań promujących jego najnowszą powieść "Tetragon".

Lista spotkań:
21.10, godz. 9.00 – 13.00 – Dom Książki w Wodzisławiu Śląskim
22.10, godz. 9.00 – 13.00 – Księgarnia Rumin – Rydułtowy
23.10, godz. 9.00 – 13.00 – Dom Książki w Raciborzu
24.10, godz. 10.00 – 14.00 – Targi książki
29.10, godz. 17 – Kino Helios, Sosnowiec. (Kino Kobiet)

Thomas Arnold – o autorze
Thomas Arnold jest absolwentem farmacji na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Pracuje w aptece w Pszowie. Po studiach, nie wiedział co zrobić z wolnym czasem. Ponieważ jego pasją było czytanie książek, zwłaszcza kryminałów, sam postanowił coś napisać. Jego debiutancka powieść – thriller medyczny „Anestezja” miała swój debiut w 2013 roku. Nad książką „33 dni prawdy” pracował pół roku. Co robi kiedy nie pisze i nie pracuje? Czyta książki. Do jego ulubionych autorów należą B. Haig, R. Ludlum, D. Brown, C. Cussler, H. Coben, M. Palmer, J. Patterson.


TETRAGON - OPIS
Syn wiceszefa policji znika w podejrzanych okolicznościach, a na miejscu domniemanej zbrodni technicy znajdują ślady jego krwi. Rozpoczyna się pozornie typowe śledztwo, które szybko spowija mgła niejasności, gdy na jaw wychodzą dziwne zachowania EricaMcAleera oraz tożsamość mężczyzny, z którym spotkał się tuż przed zniknięciem. Podczas przeszukania mieszkania, James Adams – detektyw z wydziału zabójstw w Cleveland – znajduje dziwnego, martwego owada. Niecodzienne odkrycie postanawia skonsultować z entomologiem, który uświadamia mu, że przypadki nie istnieją.

W tym samym czasie młodszy kolega Adamsa zza ściany – detektyw David Ross - zostaje przydzielony do zbadania zwłok porzuconych w kolejowym magazynie. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie żyła już od kilku miesięcy, ale nikt nie potrafi wyjaśnić, jak się tam znalazła. Podczas sekcji patolog znajduje w ciele nieboszczyka szereg toksyn, które składem przypominają jad pewnego pajęczaka.

Detektywi nie przypuszczają, że z dnia na dzień pozostaje coraz mniej czasu, a każdy ich krok jest poddawany skrupulatnej analizie. Nie mają też pojęcia, o jaką stawkę toczy się gra, w którą ktoś każe im grać. Dopiero po zniknięciu samego kapitana - Arthura Goldwyna – wszyscy zaczynają zadawać sobie pytanie: co tak naprawdę się dzieje?

Autor: Agencja Reklamowo-Wydawnicza Vectra, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202521:17

Finisz na Drodze Regionalnej

Finisz na Drodze Regionalnej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
rybnik.eu / Fot. A. Nosiadek
Aktualności23 maja 202511:05

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim

Noc Otwartych Sądów w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202511:04

Wiadomo kiedy ruszy sezon na Balatonie

Wiadomo kiedy ruszy sezon na Balatonie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Aktualności23 maja 202510:42

Weekend pełen dobrej rozrywki w Wodzisławiu Śląskim

Weekend pełen dobrej rozrywki w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Latający Obiektyw
Aktualności23 maja 202511:21

Zebranie wiejskie w Godowie

Zebranie wiejskie w Godowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Reklama
Reklama
Sport23 maja 202515:57

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Kultura i Edukacja23 maja 202520:55

Gmina Godów. Do szkół trafią pracownie AI

Gmina Godów. Do szkół trafią pracownie AI - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., for. pexels.com/Yusuf Timur Çelik
Reklama
Aktualności23 maja 202523:04

Raport o stanie powiatu – można wziąć udział w dyskusji

Raport o stanie powiatu – można wziąć udział w dyskusji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 maja 202523:23

Wodny Dzień Dziecka na pływalni MANTA

Wodny Dzień Dziecka na pływalni MANTA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot DS Media
Reklama
Aktualności23 maja 202522:47

Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców

Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/freepik.com
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.