W powiecie wodzisławskim ruszył tydzień kariery

Przez cały tydzień, od 19 do 23 października 2015 r., w ponadgimnazjalnych szkołach powiatu wodzisławskiego trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. Placówki przygotowały bogatą ofertę zajęć wspierających młodzież w planowaniu dalszej edukacji, wyboru zawodu i pracy.
Ogólnopolski Tydzień Kariery to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, mająca na celu – jak możemy przeczytać na stronie organizacji – inspirowanie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego: wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Po raz pierwszy tydzień kariery został zorganizowany w 2009 r. Od samego początku uczestniczą w nim szkoły powiatu wodzisławskiego. W tym roku przygotowały one bogatą ofertę zajęć, mających na celu zwrócenie młodzieży uwagi na konieczność planowania rozwoju osobistego również w aspekcie zawodowym.
Co ciekawe, w tygodniu kariery biorą udział nie tylko szkoły zawodowe, ale i ogólnokształcące. Dodatkowo, tegoroczny OTK w powiecie wodzisławskim ma aspekt międzynarodowy, a to za sprawą wizyty delegacji z partnerskich powiatów Recklinghausen i Soermland. Goście z Niemiec i Szwecji będą w Wodzisławiu Śl. wymieniać się doświadczeniami na temat działań na rzecz młodzieży – tak w zakresie edukacji, jak i aktywizacji na rynku pracy.
Szczegóły dotyczące przebiegu OTK w poszczególnych placówkach można znaleźć w poniższych załącznikach.
fot. archiwum portalu.














![Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766147045bez-tytulu-.jpg)
![Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766185495596508476-1433047885492244-5542572116226959565-n-.jpg)

Komentarze (0)
Dodaj komentarz