Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 listopada 201508:58

Odblaskowa akcja wodzisławskiej drogówki

Odblaskowa akcja wodzisławskiej drogówki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
3
Reklama
Powiat: Po zmroku, w jesienne wieczory, często w ciemnym ubraniu człowiek na drodze staje się niewidoczny. Warto mieć świadomość, iż niewielki, odblaskowy element przyczepiony do odzieży lub torby może zapobiec tragedii. W ramach akcji "Bezpieczny, bo widoczny", policjanci ruchu drogowego wyruszyli wczoraj po zmroku na drogi powiatu wodzisławskiego. Uświadamiali i namawiali mieszkańców do dbania o swoje bezpieczeństwo.

Niestety wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze. Rowerzysta bądź pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Poniższe zdjęcia obrazują, iż również w powiecie wodzisławskim nie brakuje po zmroku osób, które nie są świadome niebezpieczeństwa na drodze. W czasie akcji funkcjonariusze napotkali słabo widocznych pieszych, którzy nie posiadali żadnych elementów odblaskowych. Rowerzystów, którzy nie tylko nie posiadali sami elementów odblaskowych ale nie wyposażyli nawet swoich jednośladów w obowiązkowe oświetlenie. Mundurowi uświadamiali, represjonowali oraz wręczali elementy odblaskowe. Zgodnie z przesłaniem akcji „Bezpieczny, bo widoczny” namawiali do dbania o bezpieczeństwo na drodze.

Podczas wczorajszej akcji nie zabrakło na szczęście również pozytywnego przykładu, a w zasadzie wzoru do naśladowania. Na ostatnim ze zdjęć widoczny jest starszy mężczyzna napotkany na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim. Prawidłowo oświetlony rower oraz z daleka widoczna kamizelka odblaskowa. Tak właśnie powinna wyglądać moda na własne bezpieczeństwo.

Autor: KPP Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 sierpnia 202610:17

W Wodzisławiu przybywa zieleni. Nowe drzewa posadzono w dwóch miejscach

W Wodzisławiu przybywa zieleni. Nowe drzewa posadzono w dwóch miejscach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Służby Komunalne Miasta
Reklama
Aktualności18 sierpnia 202611:04

Ulica Cicha do remontu. Miasto szuka wykonawcy dużej inwestycji

Ulica Cicha do remontu. Miasto szuka wykonawcy dużej inwestycji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 sierpnia 202610:34

4,7 mln zł na bezpieczeństwo. W powiecie wodzisławskim powstają nowe magazyny

4,7 mln zł na bezpieczeństwo. W powiecie wodzisławskim powstają nowe magazyny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności19 sierpnia 202613:32

Tak wyglądał Wodzisław ponad 100 lat temu. Powstaje wyjątkowa makieta miasta

Tak wyglądał Wodzisław ponad 100 lat temu. Powstaje wyjątkowa makieta miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Studio Architektury Bober
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.