Aktualności19 stycznia 201608:14
Strażacy przechodzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego

0
Reklama
Wodzisław Śląski: Na terenie MOSiR "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z KP PSP Wodzisław Śląski i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno -Nurkowego z Bytomia oraz jednostki OSP Lubomia i OSP Olza.
Podczas ćwiczeń strażacy szkolili się w zakresie podejmowania poszkodowanego oraz z samoratowania. Wydobycie poszkodowanego ćwiczone było na różne sposoby tzn. przy użyciu drabin, deski lodowej i ratowniczej oraz katamaranu. Wspólne spotkanie stało się okazją do wzajemnej wymiany uwag i doświadczeń w zakresie prowadzenie działań na akwenach pokrytych lodem.
















































































Komentarze (0)
Dodaj komentarz