Silny wiatr pozrywał dachy w Skrzyszowie

Jak informują wodzisławscy strażacy pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 6:07 i dotyczyło zerwanego poszycia dachu budynku jednorodzinnego oraz przybudówki w Skrzyszowie przy ul. Dębowej. - Część zerwanej połaci dachowej zawisła na przewodach energetycznych, a pozostałe elementy znajdowały się na drodze oraz pobliskich posesjach - zaznacza sekc. Mateusz Kaczmarek z KP PSP w Wodzisławiu Śląskim.
Następne zgłoszenie również dotyczyło Skrzyszowa. Do wodzisławskiej komendy informacja o tym zdarzeniu wpłynęła o 6:34. - W tym przypadku również został zerwany dach z budynku inwentarskiego. Oba budynki zabezpieczono folią przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych do czasu naprawy - mówi Kaczmarek i dodaje. - Kolejne zdarzenie miało miejsce w Skrzyszowie na ul. Lipowej i dotyczyło zerwanego włazu dachowego, który zawisł stwarzając zagrożenie.
W Rydułtowach również była potrzebna interwencja strażaków, ponieważ tam wiatr uszkodził świąteczną ozdobę, która zwisała nad chodnikiem. Musiała zostać zdjęta przy użyciu podnośnika hydraulicznego.
fot. ZM I/KP PSP w Wodzisławiu Śląskim.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz