Wiadomo, kto wybuduje łącznik Młodzieżowa-Olszyny

Wykonawca na budowę łącznika pomiędzy ulicą Młodzieżową a Olszynami został wyłoniony. Będzie nim Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe „TRANSKOM” Robert Białdyga z Jaryszowa.Cena brutto za realizację tej inwestycji, zaproponowana przez przyszłego wykonawcę to 3.363.028,02 zł.
Przed przedsiębiorstwem postawione zostanie zadanie polegające na budowie nowego odcinka drogowego o długości niespełna 900 m oraz szerokości 7 m. Nowa droga zdecydowanie usprawni sieć komunikacyjną w rejonie strefy, ale też poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i mieszkańców tego rejonu. – Inwestycja ta jest konieczną do rozwoju gospodarczego naszego miasta. Mówimy o dojeździe do strefy inwestycyjnej, czyli obszaru, na którym mogą powstawać kolejne miejsca pracy. Odpowiednie skomunikowanie strefy jest warunkiem koniecznym do jej rozbudowy, sprzedaży kolejnych działek i powstawania nowych firm – mówi prezydent Mieczysław Kieca.
W ramach planowanej inwestycji powstanie skrzyżowanie z ulicą Olszyny oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Młodzieżową. Przyszły wykonawca inwestycji wybuduje również chodniki, oświetlenie uliczne oraz stanowiska postojowe. Zgodnie z założeniami nowa droga ma powstać w ciągu tego roku.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz