Aktualności21 marca 201611:42
Znalezisko archeologiczne w Turzy Śląskiej. Ze stawu wydobyto topór

0
Reklama
Gorzyce: Wodzisławskie Muzeum wzbogaciło się o nowy, cenny zabytek archeologiczny. Wydobyty został ze stawu w Turzy Śląskiej przy ulicy Powstańców przez Ireneusza Mrozka.
- Jest to topór, który może pochodzić z późnego średniowiecza (XV w.). Być może zgubił go któryś z husytów. Jest on mocno skorodowany. Podobne kształtem zabytki zostały znalezione w Gorzyczkach. Mają one znaki - herby. Ciekawe, czy ten zabytek będzie podobnie oznakowany. Okaże się to już wkrótce, po konserwacji – informują przedstawiciele wodzisławskiego Muzeum na facebooku.




































Komentarze (0)
Dodaj komentarz