Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 maja 201608:46

Biblioteka w Marklowicach wzbogaciła się o cenne woluminy

Biblioteka w Marklowicach wzbogaciła się o cenne woluminy  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Marklowice:

18 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Marklowicach odbyło się spotkanie z byłym Księdzem Proboszczem marklowickiej parafii, Kazimierzem Kopeć. - Okazją było podziękowanie za darowany nam niezwykle cenny prywatny księgozbiór Księdza. Wśród otrzymanych 410 woluminów nie brakuje prawdziwych "perełek wydawniczych" jak np.: "Rocznik diecezji śląskiej" z 1932 r., "Historya biblijna dla rodzin chrześcijańskich" opracowana przez ks. Proboszcza J. Stagraczyńskiego wydana drukiem i nakładem wydawnictwa Karola Miarki w Mikołowie w 1896 r., czy też 4-tomowe "Żywoty świętych starego i nowego zakonu" wydane w 1933 r. – informują urzędnicy. 

Ksiądz Proboszcz darował również wiele cennych wydawnictw obcojęzycznych jak np.: "Ilustrowane dzieje kościoła katolickiego" wydane we Wiedniu w 1905 r., a także wydaną w 1938 r. 4-tomową encyklopedię niemiecką. Dużą część tego niezwykle cennego daru stanowią książki o tematyce religijnej - głównie wydawnictwa albumowe poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II. Wśród przekazanych książek znajdują się również pięknie wydane utwory klasyki światowej i polskiej, wszelkiego rodzaju poradniki i przewodniki - wydane głównie przez prestiżowe wydawnictwo Reader's Digest.

- Wszystkie darowane naszej bibliotece zbiory zostały zainwentaryzowane i wprowadzone do systemu komputerowego, jednak nie wszystkie będą możliwe do wypożyczenia na zewnątrz ze względu na ich dużą wartość historyczną i kolekcjonerską. Nadmienić należy, iż zbiory naszej placówki wzbogaciły się także o 144 wydawnictwa muzyczne - głównie utwory klasyków, a także płyty z pielgrzymek Ojca Św. Jana Pawła II. Podczas uroczystego spotkania Ksiądz Kazimierz Kopeć podzielił się ze swoimi sympatykami i miłośnikami książek ciekawymi informacjami na temat ofiarowanego nam księgozbioru. Jeszcze raz serdecznie Księdzu dziękujemy za wielkie serce i tak cenny dla naszej społeczności dar - dodają urzędnicy z Marklowic.

Autor: DM, UG Marklowice, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności17 września 202512:09

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów, fot. poglądowe - FB/OSP Skrzyszów
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Sport17 września 202511:12

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. archiwum prywatne Wojciecha Grzonki
Reklama
Kultura i Edukacja16 września 202514:50

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO]

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Agnieszka Kozielska, Małgorzata Tomas, Joanna Kotula
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202511:00

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Sport17 września 202523:42

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO]

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.