Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 maja 201610:09

Wiemy, kto opracuje projekt dla budowy centrum przesiadkowego

Wiemy, kto opracuje projekt dla budowy centrum przesiadkowego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Nowoczesne centrum przesiadkowe na terenie dworca kolejowego będzie obsługiwać nie tylko komunikację kolejową, ale również rowerową i autobusową. Już wiemy, kto opracuje dokumentację projektową dla budowy tego obiektu.

Rozstrzygnięcie organizowanego przez Miasto Wodzisław Śląski przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy Centrum Przesiadkowego oraz dróg rowerowych w ramach zadania inwestycyjnego „Pociąg do dwóch kółek – budowa Centrum Przesiadkowego” nastąpiło 17 maja. 

Zadanie ma zrealizować firma Szafron Szendzielorz PROJEKT z Jankowic, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Przyznano jej 95 pkt w kryterium ceny oraz 5 pkt w kryterium „ilość koncepcji”. Cena oferty to 179 580 zł brutto.

Według analizy Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, centrum przesiadkowe w Wodzisławiu Śląskim ma być ulokowane przy dworcu PKP, którego budynek w marcu 2015 roku został zakupiony przez miasto za nieco ponad 550 tys. zł. W ceną została również wliczona służebność dróg umożliwiających dotarcie do obiektu.

Nowoczesne centrum przesiadkowe, obsługujące komunikację rowerową, kolejową oraz autobusową zdecydowanie usprawni życie wodzisławian i odwiedzających miasto. Według założeń wybudowany zostanie też między innymi ciąg pieszy łączący ulicę Pośpiecha z Rodzinnym Parkiem Rozrywki. Dzięki temu mieszkańcy strefy centrum zyskają szybkie połączenie pieszo-rowerowe z „Trzema Wzgórzami”.

Zaplanowano także utworzenie trasy łączącej ul. Jana Pawła II, przez 26 Marca, ul. Kubsza i ul. Minorytów aż do ul. Pośpiecha. Wraz z pojawieniem się w mieście nowych ciągów rowerowych przewidziano ponadto budowę stacji rowerowych, które mają znajdować się przy centrum przesiadkowym, na Rynku bądź w jego okolicy, na terenie Trzech Wzgórz oraz na wodzisławskich osiedlach: Piastów, Dąbrówki i XXX-lecia PRL. Nowe trasy rowerowe według planu zostaną połączone z już istniejącą siecią ścieżek.

Autor: UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 września 202511:45

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy

Radlin II ma nową Radę Dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Mariusz Blazy
Reklama
Aktualności16 września 202512:38

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami

Radlin II: Prezydent spotkał się z mieszkańcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Ślaski
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202512:09

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem

Strażacy ze Skrzyszowa z nowym specjalistycznym sprzętem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów, fot. poglądowe - FB/OSP Skrzyszów
Reklama
Aktualności16 września 202511:27

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO]

Tłumy na Dniu Otwartym Wodzisławskiej Porodówki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202512:04

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym

Rydułtowy ruszają z dalszymi pracami przy centrum przesiadkowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202511:50

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie

Startują kolejne inwestycje drogowe w powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności16 września 202513:13

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO]

Jubileusz 120-lecia OSP Gołkowice. Jednostka ma nowy sztandar [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotę, 13 września OSP Gołkowice świętowała 120-lecie istnienia. Okazały jubileusz stał się okazją do poświęcenie i przekazania jednostce nowego sztandaru, który zastąpi poprzedni, ufundowany w 1957 r. Podobnie jak historyczny sztandar, tak również ten nowy został ufundowany przez społeczność Gołkowic i Skrbeńska.

UG Godów
Reklama
Aktualności16 września 202512:14

Zebrania wiejskie w Gminie Godów

Zebrania wiejskie w Gminie Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Sport17 września 202511:12

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej

Młody talent z Wodzisławia Śląskiego w kadrze narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. archiwum prywatne Wojciecha Grzonki
Reklama
Kultura i Edukacja16 września 202514:50

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO]

Projekt IntegrujeMY. Ogrody Talentów w pełnym rozkwicie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Agnieszka Kozielska, Małgorzata Tomas, Joanna Kotula
Reklama
Reklama
Aktualności17 września 202511:00

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum

Europejskie Dni Dziedzictwa w wodzisławskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Sport17 września 202523:42

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO]

Puchar Polski. Rezerwy Unii Turza Śląska w półfinale [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.