Uwaga! W Gorzycach ruszył odcinkowy pomiar prędkości

Urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zainstalowane zostały przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego już w ubiegłym roku. Od dzisiaj kamery w dwóch punktach pomiarowych na DK 78 w Gorzycach rejestrują każdy przejeżdżający tamtędy samochód. Na czym to polega? W przeciwieństwie do fotoradaru, urządzenie nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku. Na początku i końcu kontrolowanego odcinka zamontowane są kamery rejestrujące wszystkie pojazdy. System automatycznie odczytuje numery rejestracyjne i oblicza czas przejazdu pomiędzy sprawdzanymi punktami. Na jego podstawie obliczana jest średnia prędkość. Jeśli jest wyższa od dozwolonej, kierowca otrzymuje mandat. W sumie w całym kraju powstało 29 takich miejsc, z czego dwa w naszym regionie. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie czujności przejeżdżając przez punkty pomiarowe w Gorzycach.








![Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178211830163-942106-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz