"500 plus" z wyrównaniem tylko do 1 lipca

Zostało tylko 10 dni na złożenie wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego, by otrzymać je wyrównaniem od kwietnia br. Po 1 lipca pieniądze w ramach programu "Rodzina 500 +" będą wypłacane od miesiąca, w którym złożono wniosek.
- Przypominamy, że wnioski o świadczenie wychowawcze w Wodzisławiu Śląskim można składać osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Daszyńskiego 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:15 do 18:00 lub elektronicznie poprzez 4 kanały: bankowość elektroniczną, PUE ZUS, Emp@tia oraz ePUAP. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli w Wodzisławiu Śląskim 3046 wniosków – czytamy na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.
Program "Rodzina 500 +" ruszył 1 kwietnia. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.
fot. archiwum portalu.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz