Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 201610:59

Wspólna komunikacja w powiecie? Są już pierwsze efekty

Wspólna komunikacja w powiecie? Są już pierwsze efekty - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Od 1 września klienci komunikacji miejskiej Wodzisławia Śl. oraz komunikacji powiatowej będą mogli korzystać ze wspólnego biletu miesięcznego. To pierwszy wymierny rezultat rozmów w sprawie zintegrowania publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu wodzisławskiego.

Wczoraj, 25 sierpnia, w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śl. odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli władz powiatu i miasta oraz przewoźników obsługujących linie miejskie i powiatowe, podczas którego potwierdzono, że z dniem 1 września wprowadzony zostanie zintegrowany bilet miesięczny w komunikacji powiatowej i miejskiej. Co to oznacza dla mieszkańców?

Nowa oferta taryfowa to przede wszystkim oszczędności dla pasażerów, ponieważ osoba kupująca tzw. bilet wspólny, czyli na autobusy komunikacji miejskiej Wodzisławia Śl. oraz na trzy strefy komunikacji PKS na terenie powiatu, może liczyć na rabat ze strony przewoźników. Wynosić on będzie 20zł (po 10 zł z obu stron) w przypadku biletu „normalnego” i 10 zł (po 5 zł z obu stron) w przypadku biletu ulgowego. Warunkiem uzyskania zniżki jest zakup biletu jednocześnie na oba rodzaje komunikacji. Dodatkowym atutem jest możliwość podróżowania po terenie miasta i tej części powiatu, w której obsługę komunikacyjną zapewnia PKS, na jednym bilecie. – Mam nadzieję, że porozumienie wypracowane z władzami Wodzisławia Śl. to pierwszy  poważny krok w kierunku integracji transportu publicznego na terenie całego powiatu – tłumaczy Leszek Bizoń, członek Zarządu Powiatu. Niezależnie bowiem od współpracy z miastem, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. prowadzi także rozmowy z Międzygminnym Związkiem Komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju. Dotyczą one ewentualnego uruchomienia przez starostwo dwóch linii ekspresowych, łączących miasta powiatu wodzisławskiego, a także możliwości przystąpienia przez powiat i ewentualnie miasto Wodzisław Śl. do tzw. e biletu, obowiązującego w MZK. Dzięki temu na terenie powiatu wodzisławskiego powstałaby tzw. unia biletowa, czyli jeden bilet dla całego powiatu.

Sprzedaż promocyjnych wspólnych biletów rusza już w poniedziałek 29 sierpnia.

Autor: WR, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 czerwca 202616:30

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności22 czerwca 202610:50

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.