Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 września 201611:21

Jechał na mocnym gazie, a po zatrzymaniu próbował wręczyć policjantom 50 zł łapówki!

Jechał na mocnym gazie, a po zatrzymaniu próbował wręczyć policjantom 50 zł łapówki! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

2 ,5 promila alkoholu miał 58-latek z Lubomi, którego w miniony piątek zatrzymała raciborska policja. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Brzeskiej i Pogrzebieńskiej. Pijanego kierowcę ujął świadek, a drogówka na jego wezwanie pognała na miejsce na sygnałach.

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców policjanci raciborskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. W piątkowe popołudnie świadek powiadomił dyżurnego komendy, że na ulicy Brzeskiej w Raciborzu ujął nietrzeźwego kierowcę, który zatrzymał się na poboczu samochodem. Zgłaszający, po tym jak podszedł do kierowcy daewoo i wyczuł silną woń alkohol, natychmiast zareagował, wyciągając mu kluczyki ze stacyjki i zawiadomił o tym policję. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego, który niezwłocznie na miejsce wysłał patrol drogówki, udało się zatrzymać pijanego kierowcę. Zatrzymany to 58-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie. W tym momencie nietrzeźwy kierujący zaproponował, aby "sprawę załatwić w inny sposób". Zaoferował policjantom 50 złotych w zamian za wypuszczenie go i oddanie prawa jazdy. Policjanci ostrzegli mężczyznę, że jest to przestępstwo korupcyjne. Pomimo to kierujący kilkakrotnie jeszcze ponowił propozycję. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnienie przestępstwa korupcyjnego podejrzanemu grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności, a za jazdę w stanie nietrzeźwości - zakaz prowadzenia pojazdów. 

Jak widać, kampania Nie reagujesz - akceptujesz przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki wzorowej postawie świadka, który szybko przekazał informację mundurowym, nie doszło do tragedii. 

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs, w podziękowaniu za wzorową postawę, składa serdeczne podziękowania na ręce mieszkańca Raciborza, który ujął pijanego kierowcę i zapobiegł tragedii, wyrażając jednocześnie podziw dla jego odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował.

Autor: KPP Racibórz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 czerwca 202619:13

465 tysięcy złotych dla Powiatu Wodzisławskiego. Ważna droga w Lubomi doczeka się modernizacji

465 tysięcy złotych dla Powiatu Wodzisławskiego. Ważna droga w Lubomi doczeka się modernizacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport21 czerwca 202622:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności22 czerwca 202616:30

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności22 czerwca 202610:50

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202622:36

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu

Podwójne srebro Julii Szczypki w Pucharze Europy w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.