Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 listopada 201610:56

Poseł narodowiec napisał do ministra zdrowia. Tematem: rydułtowska porodówka

Poseł narodowiec napisał do ministra zdrowia. Tematem: rydułtowska porodówka  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Reklama
Rydułtowy: Robert Winnicki przejął się zawieszeniem rydułtowskiej porodówki, napisał w tej sprawie do ministra zdrowia. Poseł dopytuje się m.in. czy Ministrowo Zdrowia podjęło lub podejmie działania w sprawie zażegnanie kryzysu wokół Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w szpitalu w Rydułtowach. Poniżej w całości publikujemy interpelację posła.

Interpelacja do Ministra Zdrowia w sprawie Oddziału Położniczego-Ginekologicznego w szpitalu w Rydułtowach.

Szanowny Panie Ministrze

Do mojego biura poselskiego w Katowicach zgłosiły się osoby, które poinformowały mojego asystenta społecznego odnośnie bardzo niepokojącej sytuacji na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w szpitalu w Rydułtowach. Szpital w Rydułtowach jest częścią PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Według informacji jakie otrzymaliśmy wszyscy lekarze z tego oddziału złożyli wypowiedzenia, co grozi zawieszeniem działalności porodówki w Rydułtowach. Lekarze złożyli wypowiedzenia, gdyż władze placówki ustaliły zbyt niskie limity finansowe na leki, a dodatkowo zawirowanie wokół szpitala są spowodowane zadłużeniem całego PPZOZ, które wynosi 39 mln zł.

Dyrekcja szpitala w osobie p. Doroty Kowalskiej uspokajała lokalną społeczność, iż zrobi wszystko, aby wypowiedzenia zostały wycofane. Jednak w na dzień 24.10. 2016 roku sytuacja nie uległa zmianie i wszystko wskazuje na to, że od 01 listopada 2016 roku Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Rydułtowach będzie zamknięty do odwołania. Warto dodać, że porodówka w Rydułtowach cieszy się dobrą renomą w Powiecie wodzisławskim. Dzieci na tym oddziele rodzą matki z miast i gmin sąsiadujących z Rydułtowami, ale także z Rybnika i Wodzisławia Ślaskiego, gdzie przecież oddziały położnicze też się znajdują. Argumentem świadczącym o tym niech jest, że do września tego roku w Rydułtowach urodziło się 804 dzieci, a Wodzisławiu Śląskim niespełna 500.

W związku z powyższym zwracam się do Pana ministra o udzielnie odpowiedzi na następujące pytania:

- Czy Ministrowo Zdrowia podjęło lub podejmie działania w sprawie zażegnanie kryzysu wokół Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w szpitalu w Rydułtowach?
- Czy władze Powiatu wodzisławskiego (Starosta i samorząd) informowały Ministerstwo Zdrowia w sprawie sytuacji na Oddziele Położniczo-Ginekologicznym w szpitalu w Rydułtowach?
- Czy Ministerstwo Zdrowia monitoruje podobne sprawy w całej Polsce, które także dotyczą innych oddziałów specjalistycznych (nie tylko Oddziałów Położniczo-Ginekologicznych)?

Z poważaniem
Poseł Robert Winnicki

Autor: DM, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 czerwca 202616:30

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie

Alarm o przyszłość szpitala w Wodzisławiu. Radni apelują do wszystkich gmin o wsparcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.