III konferencja na temat wspierania osób niepełnosprawnych w Połomi

Wczoraj w Ośrodku Kultury w Połomi odbyła się III Konferencja pt. "Systemowe możliwości wspierania osób z niepełnosprawnością – dobre praktyki". Organizatorem był Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Połomi będący placówką Wodzisławskiego Caritasu.
Tematyka skupiona była wokół problemu przemocy wobec osób niepełnosprawnych.
Gośćmi konferencji były osoby niepełnosprawne wraz z swoimi rodzinami, pracownicy służb społecznych, organizacje pozarządowe, władze samorządowe, pracownicy szkół oraz wszyscy zainteresowani problematyką wspierania osób niepełnosprawnych.
Głównymi tematami konferencji były:
1. „Oblicza zachowań przemocowych w rodzinach z problemem niepełnosprawności”,
2. „Przemoc Ekonomiczna wobec osób niepełnosprawnych oraz skutki niezrealizowania w Polsce konwencji o osobach niepełnosprawnych”,
3. „Przemoc wobec niepełnosprawnych – obserwacja zachowań grup rówieśniczych w szkolnictwie integracyjnym”,
4. „Pracownik socjalny wobec problemu przemocy w środowisku rodzinnym ze szczególnym uwzględnieniem problemu przemocy wobec osób niepełnosprawnych”,
5. „Organizacje społeczne w relacjach z mediami”.














![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17027417431687677919monter_tauron_dystrybucja_instalujacy_inteligentny_licznik--.jpg)






![Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178211830163-942106-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz