Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 listopada 201609:11

Są pierwsze wyniki kontroli palenisk w Wodzisławiu Śląskim

Są pierwsze wyniki kontroli palenisk w Wodzisławiu Śląskim  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od poniedziałku strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Znane są już pierwsze raporty w zakresie spalania odpadów w kotłach C.O. 

Według planu strażnicy mają sprawdzać minimum 10 kotłowni dziennie, co daje wynik około 300 miesięcznie. Codziennie raportują też prezydentowi przeprowadzone wizyty. Osoby spalające śmieci w domowych kotłowniach muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.

Do środy kontrole zostały przeprowadzone w domach przy ul. Kopernika, Uśmiechu, Ks. Konstancji, Gołębiej, Radlińskiej, Pszowskiej, Teligi, Batalionów Chłopskich, Czarneckiego, Leśnej, Dolinnej, Jastrzębskiej, Zamkowej, Skrzyszowskiej, Hożej, Szybowej i Szkolnej.

Spośród ponad 30 kontroli w przypadku 2 wykazano spalanie odpadów: w domowych kotłowniach przy ul. Dolinnej i Zamkowej. Straż Miejska nałożyła więc mandaty karne.

Autor: UM Wodzisław, dawidmachecki@gmail.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.