Zdemaskuj smog - mandaty po kontrolach palenisk

Od 10 dni strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". Znamy kolejne raporty w zakresie spalania odpadów w kotłach C.O.
Według planu strażnicy mają sprawdzać minimum 10 kotłowni dziennie, co daje wynik około 300 miesięcznie. Codziennie raportują też przeprowadzone wizyty. Osoby spalające śmieci w domowych kotłowniach muszą liczyć się z konsekwencjami. Jedną z nich są mandaty.
Od 24 do 28 listopada kontrole zostały przeprowadzone w domach przy ul. Kopernika, Mendego, ks. Konstancji, Marklowickiej, Radlińskiej, Teligi, Rodzinnej, Sąsiedzkiej, Przytulnej, Romantycznej, Szczęśliwej, Czyżowickiej, Oraczy, Hożej, Dąbrówki, Polnej, Odrodzenia, Powstańców Śląskich, Pszowskiej, Łąkowej, Małej i Czarnieckiego.
Spośród ponad 60 kontroli w przypadku 3 wykazano spalanie odpadów: w domowych kotłowniach przy ul. Marklowickiej, Sąsiedzkiej i Radlińskiej. Straż Miejska nałożyła więc mandaty karne.

![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17027417431687677919monter_tauron_dystrybucja_instalujacy_inteligentny_licznik--.jpg)






![Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia w Gorzycach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178211830163-942106-.jpg)






Komentarze (2)
Dodaj komentarz