Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 grudnia 201618:15

Od nowego roku zmiany. Powiat i Wodzisław Śląski będą honorować swoje bilety

Od nowego roku zmiany. Powiat i Wodzisław Śląski będą honorować swoje bilety - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
4
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od 1 stycznia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów okresowych w komunikacji miejskiej Wodzisławia Śl. oraz komunikacji powiatowej, organizowanej przez Starostwo Powiatowe. List intencyjny w tej sprawie podpisał dziś Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka i Prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca. 

Zawarte porozumienie pomiędzy miastem a powiatem zakłada przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności transportu publicznego m.in. poprzez integrację taryfowo-biletową. Dzięki temu bilet komunikacji miejskiej będzie honorowany w komunikacji powiatowej w I strefie taryfowej w granicach administracyjnych Wodzisławia Śląskiego. Natomiast bilet komunikacji powiatowej, obowiązujący na I strefę taryfową, będzie honorowany w komunikacji organizowanej przez miasto w jego granicach. Umożliwi to pasażerom posiadającym bilety okresowe zarówno podróżowanie jak i przesiadanie się pomiędzy autobusami dwóch różnymi przewodników.

Jak mówi starosta Ireneusz Serwotka - W praktyce otwierają się dla mieszkańców powiatu nowe możliwości korzystania z dodatkowych linii autobusowych, bo teraz na jednym bilecie okresowym można np. dojechać do Wodzisławia Śląskiego i dalej poruszać się po mieście na podstawie tego samego biletu komunikacją miejską. Oprócz korzyści dla mieszkańców podpisane porozumienie traktujemy też, jako swego rodzaju przykład i zachętę dla innych samorządów do podobnej współpracy na terenie miast i gmin powiatu wodzisławskiego.

- To kolejne rozwiązanie, które możemy wprowadzić, jako organizatorzy własnej miejskiej komunikacji. Możemy podejmować wszelkie próby rozwikłania pojawiających się problemów komunikacyjnych. Dzięki partnerskiej współpracy Wodzisławia Śląskiego i powiatu wodzisławskiego, szybko reagujemy na pojawiające się doniesienia z biura Międzygminnego Związku Komunikacji o wykluczeniu wodzisławian z możliwości zakupu biletów okresowych. Nie mamy pewności, czy MZK wypełni swoje zapowiedzi, jesteśmy jednak na nie przygotowani. Wspólnie z wodzisławskim Starostwem Powiatowym mamy dla mieszkańców konkretną ofertę - mówi Mieczysław Kieca.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport21 listopada 202523:31

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO]

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.