Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 kwietnia 201711:18

Ustawili 22-metrową palmę wielkanocną na festiwalu w partnerskiej gminie Frycovice

Ustawili 22-metrową palmę wielkanocną na festiwalu w partnerskiej gminie Frycovice - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica: GOKiR Mszana był współorganizatorem Festiwalu Palmy Wielkanocnej, który odbył się 8 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Palmowej, w czeskich Frycovicach.

Impreza odbyła się w ramach projektu "Poznaj mało znane. Festiwale na pograniczu polsko-czeskim" i była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Palma stanęła w centrum miasta, które od lat jest partnerem gminy Mszana. - Pierwotnie planowaliśmy postawienie palmy przekraczającej nieco ponad 10 metrów. Skończyło się na 22 metrach i nieoficjalnym rekordzie Republiki Czeskiej. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. To głównie zasługa społeczników działającym w gminie Mszana i naszych czeskich partnerów - mówi Rafał Jabłoński, dyrektor GOKiR Mszana.

W ramach imprezy odbyły się także warsztaty kulinarne i warsztaty rękodzieła wielkanocnego. Były koncerty orkiestr i występy dzieci z przedszkola oraz szkoły we Frycovicach.

Autor: UG Mszana, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport12 kwietnia 202623:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202611:22

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano

Referendum w Pszowie coraz bliżej. Zebrano znacznie więcej podpisów niż wymagano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Pszów Od Nowa - Pszowski Komitet Referendalny
Kultura i Edukacja13 kwietnia 202610:56

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO]

Wodzisław Śląski edukacyjną stolicą kraju. Konferencja WNET zakończona sukcesem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W dniach 10 i 11 kwietnia 2026 roku Wodzisław Śląski po raz trzeci stał się jednym z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie Polski. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiej konferencji WNET – „Zacznijmy od edukacji!”, która przyciągnęła nauczycieli, dyrektorów szkół oraz ekspertów z całego kraju.

opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Sport13 kwietnia 202612:23

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce

Emocje, zwroty akcji i chłodna skuteczność. Górnik Radlin górą w okręgówce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.