Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lipca 201710:34

Zabraknie Chopina, będzie Moravia i to blisko Wodzisławia

Zabraknie Chopina, będzie Moravia i to blisko Wodzisławia  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Głośnym echem obiła się kilka dni temu informacja, że od wchodzącego w życie w grudniu nowego rozkładu jazdy, pociąg Chopin, relacji Wiedeń – Warszawa będzie kursował przez Kraków, a nie przez nasz region, jak to ma miejsce aktualnie. Nie będziemy jednak stratni, bo otrzymamy inne połączenie z Wiedniem, w bardziej atrakcyjnej dla mieszkańców naszego regionu porze - donosi współpracujący z nami portal silesiainfotransport.pl. 

Dla nas wraz ze zmianą trasy przejazdu Chopina świat się nie kończy i w paniczne tony uderzać nie zamierzamy. To bardziej fakt medialny, mający wzbudzić w nas poczucie doznanej krzywdy niż rzeczywista strata. Bo w tym wszystkim zapomniano dodać, że od czasów nastąpienia nowego harmonogramu, codziennie o godzinie 5.24 w Katowicach rozpoczynał będzie bieg pociąg EC 101 Moravia, a jego stacją docelową będzie właśnie stolica Austrii. Powrót będzie miał miejsce o godzinie 22.30, gdy EC 100 Moravia relacji Wiedeń – Katowice zakończy bieg. 

To połączenie funkcjonuje aktualnie pod tą samą nazwą w relacji Bogumin – Wiedeń. Ponieważ przy ustalaniu tych danych korzystaliśmy z opublikowanych już projektów rozkładów jazdy na stronie czeskiego zarządcy infrastruktury, nie znamy godzin przyjazdu i odjazdu pociągu z austriackiej stolicy. Moravia kursuje jednak przez terytorium Czech niemal w tym samym czasie, jak ma to być w kolejnym rozkładzie to przez analogię sprawdziliśmy, że z Wiednia EC 100 odjeżdża dzisiaj o 18.10, a EC 101 przyjeżdża o 9.49, więc należy zakładać, że podobnie będzie za kilka miesięcy. Więcej [tutaj]. 

Autor: silesiainfotransport.pl,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 stycznia 202623:10

Pożar mieszkania na siódmym piętrze zakończony tragedią. Skomplikowana akcja strażaków w Wodzisławiu Śląskim

Pożar mieszkania na siódmym piętrze zakończony tragedią. Skomplikowana akcja strażaków w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

AKTUALIZACJA. W sobotni wieczór, 24 stycznia, w Wodzisławiu Śląskim doszło do groźnego pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Przemysława. Ogień pojawił się na siódmym piętrze budynku, a z okien wydobywały się płomienie i gęsty dym widoczny z dużej odległości. Na miejsce skierowano liczne siły i środki straży pożarnej. Niestety, w wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć.

red.
Reklama
Strony Partnerskie25 stycznia 202610:57

Co powinieneś wiedzieć o dyrektywie NIS2?

Co powinieneś wiedzieć o dyrektywie NIS2? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Artykuł sponsorowany
Aktualności25 stycznia 202612:49

Gorąca styczniowa sesja w Wodzisławiu Śląskim

Gorąca styczniowa sesja w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.