Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 201707:26

Ostatni weekend wakacji. Dodatkowe patrole policji drogach

Ostatni weekend wakacji. Dodatkowe patrole policji drogach  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Nadszedł ostatni weekend sierpnia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwa większa niż zazwyczaj liczba policjantów. To wszystko w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend". 

W ten weekend, ostatni weekend sierpnia, należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Na drogach jest większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożone natężenie ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych oraz dużych miast. W całej Polsce nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Podczas tego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. - Jazda z prędkością niezgodną z przepisami może skończyć się utratą prawa jazdy, a niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo – przypominają mundurowi.

Zgodnie z art. 135 ustawy Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Ponadto, zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjanta poleceń, stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Podczas ogólnopolskich działań "Bezpieczny weekend" oprócz kontroli prędkości, policjanci zwracają również szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu. Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Autor: KPP Wodzisław,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności23 listopada 202515:48

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości

Marklowice. Zdarzenie z Szymanowskiego pozbawiło prądu część dwóch miejscowości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności23 listopada 202513:28

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska

Nowi strażacy w szeregach OSP Łaziska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/OSP KSRG Łaziska
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202513:50

KS Stein Academy podbiła Kraków

KS Stein Academy podbiła Kraków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red.
Kultura i Edukacja23 listopada 202522:16

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO]

Pracownia zielonych pomysłów u Kornela. Nowość w wodzisławskiej Piętnastce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim mogą już korzystać z pracowni „Pracownia zielonych pomysłów u Kornela”, która 21 listopada, została uroczyście otwarta. Miejska placówka oświatowa otrzymała na ten cel maksymalną dotację w wysokości 48 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

red., fot. Agnieszka Maciejewska
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh)
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:35

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni

Powiat zaprasza na barbórkowe zwiedzanie sztolni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 listopada 202522:08

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów

Nieczynne Biuro Rzecznika Konsumentów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności23 listopada 202522:41

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej

Nowy design na przystanku przy ul. Pszowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Kultury i Promocji
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.