Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 października 201707:21

Wodzisławski chór Jadwiga z rewizytą w Małej Moravce

Wodzisławski chór Jadwiga z rewizytą w Małej Moravce  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Warsztaty muzyczne w Małej Moravce to drugie spotkanie chóru „Jadwiga” i zespołu śpiewaczego ze Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek. Organizacja spotkania wyjazdowego zaplanowanego w dniach 13-15 października przyczyni się do lepszej współpracy między partnerami realizującymi projekt „Śląska muzyka”. 

Każda ze stron przygotuje na spotkanie w Małej Moravce ludowe pieśni i wspólnie z partnerem dokona wyboru tych, które ostatecznie złożą się na wydany w ramach projektu polsko-czeski śpiewnik. Zespoły będą również uczyły się pieśni z kraju sąsiada, poznając ich słowa i melodie. Zapoznają się też z tradycjami i historią, z którymi te pieśni są związane. Przy okazji grupa polsko-czeska będzie zwiedzała okolice Małej Moravki, znane z ciekawych tras turystycznych.

Projekt „Śląska muzyka” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

Autor: WCK, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 marca 202610:27

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Aktualności12 marca 202611:23

Śniadanie wielkanocne bez samotności. Wodzisław znów zaprasza do wspólnego stołu

Śniadanie wielkanocne bez samotności. Wodzisław znów zaprasza do wspólnego stołu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. CAS
Reklama
Aktualności12 marca 202612:22

Tańsze i łatwiejsze podróżowanie. Wodzisławska Komunikacja Powiatowa wprowadza nowe bilety i ulgi

Tańsze i łatwiejsze podróżowanie. Wodzisławska Komunikacja Powiatowa wprowadza nowe bilety i ulgi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności11 marca 202611:57

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności11 marca 202612:04

Bezpieczne ulice Zawady. Miasto wymieni uszkodzone tablice

Bezpieczne ulice Zawady. Miasto wymieni uszkodzone tablice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/Google Maps
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.