Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 kwietnia 201809:23

Ola Hübner sparaliżowana po wypadku na gokarcie. Zarzuty dla właścicieli i pracownika toru

Ola Hübner sparaliżowana po wypadku na gokarcie. Zarzuty dla właścicieli i pracownika toru  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

- Trzy osoby, których śledczy obwiniają o przyczynienie się do groźnego wypadku młodej kobiety na torze kartingowym, usłyszały w środę zarzuty. To właściciele toru i pracownik - poinformowała prok. Agnieszka Michulec z Prokuratury Rejonowej w Żywcu. Po wypadku, w którym szal 21-latki wodzisławianki wkręcił się w oś gokarta, kobieta jest sparaliżowana.

Agnieszka Michulec poinformowała, że właścicielka toru Aleksandra T. i jej mąż Marcin T., na których ciążył obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa, usłyszeli zarzut nieumyślnego narażenia poszkodowanej na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ich odpowiedzialność ma związek ze stanem technicznym gokarta. - On w ogóle nie powinien być używany. Był niesprawny technicznie - wyjaśniła. Małżonkowie mogą trafić do więzienia na rok.

Nie zaznajomił kobiety z regulaminem

Kacprowi T., który był zatrudniony przy obsłudze toru, prokurator postawił zarzut umyślnego narażenia życia lub zdrowia młodej kobiety, co w konsekwencji - już nieumyślnie - doprowadziło ją do kalectwa. Podejrzany nie zaznajomił jej z regulaminem toru. - Nie sprawdził też m.in., czy kobieta zabezpieczyła wystające części garderoby, aby nie dostały się do napędu - wyjaśniła szefowa prokuratury.

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. - Podejrzani nie przyznali się do winy. Małżonkowie złożyli krótkie wyjaśnienia, ale nie odpowiadali na pytania. Kacper T. milczał. Prowadzimy nasze czynności dalej. Najprawdopodobniej w maju zakończymy postępowanie - powiedziała prokurator Michulec.

W gokarta wplątał się szal, który miała owinięty wokół szyi

Do wypadku doszło w połowie listopada ubiegłego roku na torze w Zwardoniu. Podczas jazdy w tylną oś gokarta wplątał się szal, który młoda kobieta, mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, miała owinięty wokół szyi.

Poszkodowaną na pokładzie śmigłowca przetransportowano do szpitala w Sosnowcu. Policjanci tuż po wypadku ustalili, że gdy kobieta wsiadała do pojazdu, szal miała schowany pod kurtką.

PAP, polsatnews.pl, fot. TVN Uwaga.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 maja 202601:33

Majówkowy Niezbędnik Kibica

Majówkowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności30 kwietnia 202611:11

Aktywny senior w Wodzisławiu. Bezpłatne warsztaty, które pobudzą umysł i poprawią samopoczucie

Aktywny senior w Wodzisławiu. Bezpłatne warsztaty, które pobudzą umysł i poprawią samopoczucie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Aktualności30 kwietnia 202613:26

Ślubowanie kadetów w Rydułtowach. Młodzież rozpoczęła wojskową drogę

Ślubowanie kadetów w Rydułtowach. Młodzież rozpoczęła wojskową drogę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. SP, UM Rydułtowy
Aktualności30 kwietnia 202613:11

ZS1 po modernizacji. Szkoła zyskała nowoczesne i energooszczędne rozwiązania

ZS1 po modernizacji. Szkoła zyskała nowoczesne i energooszczędne rozwiązania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.