Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 czerwca 201819:20

Dzień Dziecka z policjantami i Fundacją DKMS

Dzień Dziecka z policjantami i Fundacją DKMS - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Policjanci wspólnie ze szpitalem włączyli się w obchody Dnia Dziecka, który został zorganizowany w Rodzinnym Parku Rozrywki. Mundurowi jako pierwsi dali przykład i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, a później ze Sznupkiem zachęcali mieszkańców do włączenia się w akcję Dnia Dawcy Szpiku. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Był pokaz radiowozu i motocykla policyjnego. Konkursy, zabawy i zdjęcia z policyjną maskotką. 

Najważniejszą akcją tego dnia był zorganizowany wspólnie z wolontariuszami fundacji DKMS Dzień Dawcy Szpiku. Mundurowi jako pierwsi się zarejestrowali jako potencjalni dawcy. Akcja miała na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku dla chorych na nowotwory krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych. W wielu przypadkach przeszczep to jedyna droga do zdrowia.

W namiocie policyjnym spotkać się można było z dzielnicową oraz profilaktykiem. Policjanci mieli przygotowane niespodzianki dla najmłodszych, ale by je otrzymać musieli wykonać konkretne zadanie np. pokolorować kolorowankę albo zrobić 10 przysiadów. Po parku chodził Sznupek, który w towarzystwie uczennic z klasy mundurowej rozdawał ulotki informacyjne o tym jak bezpiecznie podróżować, przewozić dziecko i inne dotyczące bezpieczeństwa przed wakacjami. Nie zabrakło także pokazu policyjnego sprzętu. Dzieci chętnie siadały do policyjnego radiowozu i robiły sobie zdjęcia. Największym powodzeniem cieszył się jednak policyjny motocykl. Dzieciaki mogły wsiąść na motor a nawet go odpalić.

Autor: KPP Wodzisław,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.