Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 czerwca 201810:01

Policjanci namawiali do życia bez uzależnień

Policjanci namawiali do życia bez uzależnień - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wodzisławscy policjanci w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki namawiali młodzież do życia bez uzależnień. Mundurowi wygłosili apel pt. " Przemocy, uzależnieniem mówimy NIE". To już kolejny rok, kiedy stróże prawa biorą udział w działaniach przeciwko narkotykom, przemocy i obojętności, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. 

Wodzisławska policja włączyła się w ogólnopolską akcję, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Ogólnopolski głos profilaktyki, to ogólnopolski zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki, zryw tysięcy młodych serc, wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Policjanci z wodzisławskiej komendy, corocznie włączają się w tą akcję. W tym roku na zaproszenie dyrektor szkoły mundurowi wygłosili apel pn. "Przemocy, uzależnieniom mówimy nie". Wykład dla uczniów poprowadziła dzielnicowa asp. Małgorzata Koniarska. O bezpieczeństwie na drodze i odpowiedzialności kierowców opowiadał policjant z wodzisławskiej drogówki.

Policjanci oraz specjaliści, na co dzień pracujący z ludźmi uzależnionymi, przestrzegali młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z zażywania narkotyków oraz picia alkoholu, opowiadali o mechanizmach tych uzależnień oraz skutkach ich działania.

Przesłanie jakie niesie ze sobą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz coraz szersze społeczne dostrzeganie problemów uzależnień, przemocy i ludzkiej obojętności dają nadzieję na kolejne odsłony takich działań z jeszcze szerszym udziałem i zaangażowaniem młodzieży, instytucji samorządowych i oświatowych oraz wszystkich grup zawodowych i społecznych.

Autor: KPP Wodzislaw,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.