Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 listopada 201812:05

Napisz list. Odmień czyjeś życie

Napisz list. Odmień czyjeś życie - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Po raz kolejny w akcję włącza się społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl., która 6 grudnia zaprasza wszystkich, którym nie są obojętne prawa człowieka.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są wówczas apele do władz krajów oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

W tym roku uczestnicy Maratonu będą pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują wsparcia. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa na poprawę ich losu.

W Polsce Maraton odbędzie się w setkach miejsc: w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu często są widoczne od razu. Już w jego trakcie ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele itp. Listy są też ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Każdy może pomóc! Społeczność szkolna zaprasza 6 grudnia od godziny 9 do 17 do II LO w Wodzisławiu Śląskim ul. Wyszyńskiego 41.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności4 marca 202617:30

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu

Eko-Okna mają nowego prezesa zarządu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności5 marca 202611:38

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji

Niemowlę uratowane dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej i interwencji policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności3 marca 202613:13

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię

Zdarzenie drogowe w Rydułtowach. Kierowca zasłabł i uderzył w latarnię - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności3 marca 202616:33

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach

Czasowe zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej nr 932 w Marklowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 marca 202616:09

Pałac Dietrichsteinów jako przestrzeń twórczych eksperymentów – muzeum z ministerialnym wsparciem

Pałac Dietrichsteinów jako przestrzeń twórczych eksperymentów – muzeum z ministerialnym wsparciem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Reklama
Aktualności4 marca 202612:02

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca

Nowe wzory wniosków budowlanych obowiązują od 4 marca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 marca 202616:19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy – kolejna edycja przed nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności4 marca 202611:14

Wodzisławska biblioteka z ministerialnym wsparciem na projekt literacko-edukacyjny

Wodzisławska biblioteka z ministerialnym wsparciem na projekt literacko-edukacyjny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Kultura i Edukacja4 marca 202622:30

Sport bez granic. Wodzisław Śląski i Ostrawa-Jih stawiają na aktywność młodzieży

Sport bez granic. Wodzisław Śląski i Ostrawa-Jih stawiają na aktywność młodzieży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.