Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 grudnia 201812:33

Konsumenci otrzymali narzędzie do monitorowania jakości internetu

Konsumenci otrzymali narzędzie do monitorowania jakości internetu  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Od 1 grudnia Polacy mogą korzystać z mechanizmu, który został certyfikowany przez Prezesa UKE. Wyniki pomiaru mogą być podstawą dochodzenia roszczeń w procesie reklamacyjnym. 

W odróżnieniu od innych narzędzi dostępnych w sieci aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. 

Mechanizm, który bezpłatnie dostarczyła wyłoniona w konkursie firma V-Speed sp. z o.o., dostępny jest pod adresem pro.speedtest.pl. Składa się z serwisu internetowego oraz aplikacji na komputery stacjonarne, aplikacji WEB i mobilnych (działających na systemach Android oraz iOS). Zgodnie z art. 4 rozporządzenia PE i Rady UE 2015/2120 (które ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce) pomiar wykonany za pomocą mechanizmu pozwala stwierdzić nienależyte wykonanie umowy i skuteczne dochodzenie roszczeń konsumenta wobec dostawcy usług. Natomiast z uwagi na uwarunkowania prawne i techniczne, wyniki pomiarów uzyskane za pomocą aplikacji WEB oraz aplikacji mobilnych mają przede wszystkim walor informacyjny. 

Wdrożenie mechanizmu poprzedziły weryfikacje przez niezależnego eksperta i testy, wykonane przez dostawców usług dostępu do internetu, w których wzięło udział 230 przedsiębiorców oraz testy skierowane do użytkowników, w których ponad 1600 osób wykonało ponad 7500 pomiarów. Uwagi testujących zostały uwzględnione przez wykonawcę. 

Strona pro.speedtest.pl jest w pełni zgodna z WCAG 2.0, AA, co zostało potwierdzone przez Fundację Widzialni Certyfikatem Strona Internetowa Bez Barier. Certyfikat jest gwarantem dostępności serwisu dla osób z niepełnosprawnościami.

Autor: Urząd Komunikacji Elektronicznej, gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności4 grudnia 202511:44

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy

Lepsze podróże pociągiem z wygodnej stacji Rydułtowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy, fot. screen Google Maps
Reklama
Aktualności4 grudnia 202510:57

Szkolenie z obrony cywilnej dla pracowników starostwa. Doskonalenie kompetencji w zakresie reagowania kryzysowego

Szkolenie z obrony cywilnej dla pracowników starostwa. Doskonalenie kompetencji w zakresie reagowania kryzysowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności5 grudnia 202513:37

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA]

6 grudnia Mikołaj na wodzisławskim Rynku [PROGRAM WYDARZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com/gpointstudio
Aktualności5 grudnia 202513:14

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia

Trzy Wzgórza zapraszają na miejskie lodowisko – start sezonu 5 grudnia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 grudnia 202511:10

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny

31 grudnia Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Aktualności4 grudnia 202511:36

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego

Pszów: oddaj krew podczas Jarmarku Świątecznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności5 grudnia 202513:29

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela

Perłowy Kiermasz Świąteczny w Galerii Karuzela - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202515:02

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego?

Godów: Od 1 stycznia zapłacisz więcej za śmieci. Dlaczego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów, fot. freepik.com/teksomolika
Aktualności5 grudnia 202513:03

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku

Świąteczny Jarmark i zbiórka charytatywna w Jedłowniku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Sport5 grudnia 202511:45

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności5 grudnia 202513:10

Nabór kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Nabór kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.