Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 201917:12

Prof. Buzek w Wodzisławiu Śl. o Europie i młodzieży

Prof. Buzek w Wodzisławiu Śl. o Europie i młodzieży - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Konferencji Przewodniczących Komisji Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek spotkał się w piątek z samorządowcami powiatu wodzisławskiego. Odwiedził też młodzież uczestniczącą w Międzynarodowym Konkursie Językowym zorganizowanym pod jego patronatem przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. Na wspólne zaproszenie starosty Leszka Bizonia i prezydenta miasta Wodzisławia Śl. Mieczysława Kiecy wzięli w nim udział samorządowcy, urzędnicy i przedstawiciele samorządu gospodarczego z terenu całego powiatu. Powiat poza starosta reprezentował również wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz członkinie zarządu Krystyna Kuczera i Kornelia Newy. Mowa była bowiem o przyszłym budżecie unijnym.

Jerzy Buzek opowiadał o swojej działalności w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego. Mówił też o planach Brukseli dotyczących przyszłej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Zgodnie z nimi aż czterokrotnie ma wzrosnąć wartość środków na politykę senioralną. Ważną pozycją będzie również rewitalizacja miast i miejscowości oraz na międzynarodową wymianę młodzieży. Mniejszy natomiast nacisk zostanie położony na inwestycje i rolnictwo. Pojawiły się też nowe priorytety, jak wsparcie krajów strefy Euro oraz krajów do niej aspirujących.

Prof. Buzek podkreślał rolę młodych ludzi w budowaniu kraju i Europy. Poinformował, że chciałby, aby w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach zorganizować „Forum Młodzieży”, do udziału w którym namawia też szkoły i samorządy z terenu powiatu. Przy okazji były premier poinformował, że niezależnie od Międzynarodowego Konkursu Językowego zorganizowanego przez PODN, ufundował dla uzdolnionego ucznia/uczennicy z powiatu wyjazd edukacyjny na Oksford.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności20 listopada 202511:20

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie

Tragiczne zdarzenie na ul. Chrobrego w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności21 listopada 202511:06

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO]

Pracownicy służb społecznych uhonorowani [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 19 listopada w Powiatowym Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość związana z tegorocznymi obchodami Dnia Pracownika Socjalnego - branżowego święta pracowników nie tylko pomocy społecznej, ale całego szeroko pojętego sektora wsparcia osób w gorszym położeniu lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności21 listopada 202511:21

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 listopada 202512:35

Widoczni po zmroku! Akcja profilaktyczna znów przyciągnęła mieszkańców

Widoczni po zmroku! Akcja profilaktyczna znów przyciągnęła mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport21 listopada 202523:31

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO]

Wyjazdowe zwycięstwo Startu Mszana w ostatnim meczu rundy jesiennej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh)
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja21 listopada 202512:10

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO]

Kulinarne arcydzieła. Za nami Śląska Jesień Kulinarna [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Dopiero uczą się zawodu w klasach gastronomicznych, ale już tworzą dania, których nie powstydziliby się szefowie kuchni. I to takie, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i wyśmienicie smakują. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zakończyła się Śląska Jesień Kulinarna. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był żurek śląski.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport21 listopada 202510:14

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.