Wodzisławska biblioteka zaprasza na wyjątkową wystawę

Kilkadziesiąt ikon autorstwa Adama Kałuży można zobaczyć w "Galerii pod Fikusem", w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Wystawę można zwiedzać do końca kwietnia.
Adam Kałuża jest wykładowcą dogmatyki i ekumienizmu na Uniwersytecie Opolskim, koordynatorem wodzisławskiego wydziału Śląskiej Szkoły Ikonograficznej, który skupia malarzy, tworzących ikony według wspólnego rytuału. Swój talent kształcił pod okiem ks. dr hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego.
- To nie jest sztuka sakralna. To coś zdecydowanie więcej. Ikona jest przede wszystkim modlitwą i mówiąc o ikonie powinniśmy mieć na uwadze sztukę liturgiczną – mówił Adam Kałuża podczas wernisażu „Miejsce Ikon”, który odbył się 5 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.
![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [LISTA LOKALIZACJI] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [LISTA LOKALIZACJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1710706030tauron-dystrybucja-36-.jpg)



![WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] WySPA Kobiet w Wodzisławiu Śląskim. Popołudnie pełne inspiracji, rozmów i kobiecej energii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773047942fotob-2047-.jpg)
![Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] Pierwszy krok ku przyszłości. Powiatowe Targi Edukacyjne na wodzisławskim Rynku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773048746648277744-1851197505619645-6772655679426173805-n-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz